Trwa ładowanie...
d4fgyle

Pogoda na weekend. IMGW ostrzega: upały i burze z gradem. Warto śledzić komunikaty

Pogoda w najbliższy weekend dostarczy mieszkańcom Polski zarówno dużo słońca, jak i obfitych ulew. W związku z niebezpiecznymi upałami oraz burzami z gradem, IMGW wydał ostrzeżenia dla niemal całego kraju. Śledź na bieżąco komunikaty pogodowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. IMGW ostrzega przed upałami i burzami
Pogoda na weekend. IMGW ostrzega przed upałami i burzami (Windy.com)
d4fgyle

Pogoda w piątek 21 sierpnia minie pod znakiem gorącej aury. Termometry pokażą od 26 do aż 33 stopni Celsjusza. W związku z niebezpieczeństwem, jakie niosą za sobą upały, Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla następujących województw: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie, opolskie, zachodniopomorskie i lubuskie. Dla Małopolski, Śląska i województwa świętokrzyskiego wydano alarmy pierwszego stopnia.

Jak informuje IMGW, alarm drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. - Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Meteorolodzy zalecają ostrożność, a także monitorowanie komunikatów. Aby być na bieżąco, warto śledzić dedykowane aplikacje pogodowe.

d4fgyle

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Czytaj także: Miód lepiej radzi sobie z kaszlem i przeziębieniami niż antybiotyki, twierdzą badania

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Prognoza zagrożeń

W sobotę 22 sierpnia upał dominować będzie w centralnej i południowej Polsce, natomiast od zachodu nadciągać będzie front atmosferyczny niosący ochłodzenie, a także ulewne deszcze i wyładowania atmosferyczne. Tego dnia synoptycy IMGW mogą wydać alarmy drugiego stopnia przed upałem w województwach: warmińsko-mazurskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim.

d4fgyle

Ostrzeżenia przed burzami mogą pojawić się w województwach: zachodniopomorskim, mazowieckim, lubuskim, dolnośląskim, opolskim i podlaskim. Lokalnie możliwy grad. Na Śląsku, w Małopolsce i w województwie świętokrzyskim przewidywane są silne ulewy.

Niedziela 23 sierpnia będzie już zdecydowanie chłodniejsza. Nadal jednak może popadać i grzmieć. IMGW planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami w woj. śląskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Ponadto mogą zostać wydane alerty przed burzami z gradem w województwie podlaskim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, że sytuacja jest dynamiczna, w związku z czym zachęca do monitorowania komunikatów pogodowych. Aby być na bieżąco, warto śledzić radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje:

Zobacz także: Misja na Wenus w 2023 roku? Amerykańska firma chce szukać życia na "siostrze Ziemi"

d4fgyle

Podziel się opinią

Share
d4fgyle
d4fgyle
Więcej tematów