Pogoda na dziś. Niebezpiecznie na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 12 województw

Pogoda na dziś. Niebezpiecznie na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 12 województw

Pogoda na dziś. Niebezpiecznie na drogach. IMGW wydaje ostrzeżenia dla 12 województw
Źródło zdjęć: © imgw
27.01.2020 08:57

Pogoda w poniedziałek 27 stycznia minie pod znakiem opadów deszczu i niebezpiecznych warunków na drogach. W związku z marznącymi opadami i gołoledzią Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia aż dla 12 województw.

Pogoda nie będzie dziś rozpieszczać mieszkańców Polski. Synoptycy przewidują zachmurzenie i opady deszczu na terenie prawie całego kraju. Ciężki poranek czeka także kierowców, którzy z powodu niebezpiecznych warunków na drogach będą musieli zachować dziś wyjątkową ostrożność. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia aż dla 12 województw.

Alerty IMGW dotyczą województw: opolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i części województwa dolnośląskiego. Na tych terenach mogą pojawić się opady marznącej mżawki, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu.

Jak czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z alertami, IMGW zaleca wzmożoną ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Pogoda na poniedziałek 27 stycznia

Dziś na terenie prawie całego kraju możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Synoptycy przewidują rozpogodzenia jedynie na terenie województwa dolnośląskiego. Najwyższej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego i Opolszczyzny - tam nawet 8 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie zaś na Podlasiu i Lubelszczyźnie, gdzie termometry pokażą maksymalnie 5 st. C. W pozostałych rejonach kraju temperatura wahać się będzie pomiędzy 6 a 7 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.

Najświeższe informacje pogodowe można na bieżąco śledzić na stronie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)