Pogoda na 3 sierpnia. IMGW ostrzega. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 3 sierpnia. IMGW ostrzega. Sprawdź radar burz online

Pogoda na 3 sierpnia. IMGW ostrzega. Sprawdź radar burz online
Źródło zdjęć: © IMGW
03.08.2020 08:13

Mimo że pierwszy weekend sierpnia minął słonecznie, to w najbliższych dniach należy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk pogodowych. IMGW ostrzega przed ulewami i burzami oraz zachęca do śledzenia komunikatów pogodowych.

- Zapoczątkowana pod koniec poprzedniego dnia zmiana pogody spowoduje pogorszenie się warunków biometeorologicznych w Polsce. Już od rana niemal w całym kraju pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm - czytamy w komunikacie IMGW dotyczącym biometeorologicznej oceny prognozy pogody.

Co to oznacza? Przede wszystkim noce przyniosą trudności z zasypianiem oraz płytki sen, co przyczyni się do pogorszenia samopoczucia po wstaniu. W związku z ochłodzenie, osoby wrażliwe mogą zauważyć u siebie trudności z koncentracją oraz dolegliwości bólowe. Pojawi się również zmęczenie.

IMGW wydaje żółty i pomarańczowy alert

Poza niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi należy również przygotować się na niebezpieczną pogodę. 3 sierpnia przyniesie zachmurzenie na wschodzie i południowym wschodzie. W pozostałych regionach należy się spodziewać opadów deszczu oraz przelotnych burz.

W momencie pisania tego artykułu obowiązywał alert 1. stopnia dla województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. Dla tego ostatniego wydano również pomarańczowy alarm (2. stopnia), w związku z nasilającymi się burzami:

- Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w wyjaśnieniu IMGW. - Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zalecamy jednak by śledzić aktualne komunikaty dla całego kraju, ponieważ sytuacja w ciągu dnia może ulec zmianie. Dobrym pomysłem, by być na bieżąco z informacją, gdzie jest burza, jest śledzenie radarów burz online lub w dedykowanych aplikacjach:

Aktualne prognozy pogody wskazują na to, że niebezpieczne ulewy i burze mogą wystąpić dziś na terenie niemal całego kraju. Niebezpieczna pogoda utrzyma się co najmniej do rana, 5 sierpnia. Zachęcamy do śledzenia aktualnych komunikatów na Pogoda WP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)