Pogoda na 27 lipca. IMGW ostrzega - sprawdź, gdzie jest burza

Pogoda na 27 lipca. IMGW ostrzega - sprawdź, gdzie jest burza

Pogoda na 27 lipca. IMGW ostrzega - sprawdź, gdzie jest burza
Źródło zdjęć: © windy.com
27.07.2020 08:17, aktualizacja: 27.07.2020 08:53

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla połowy kraju. Burze pojawią się również w najbliższych dniach, tworząc niebezpieczne warunki atmosferyczne na terenie całego kraju. W śledzeniu aktualnej sytuacji pomoże radar burz online.

W ciągu najbliższych dni w naszym kraju utrzymać się będzie zachmurzenie, które na wschodzie kraju (27 lipca) może przerodzić się w opady deszczu i gradu. W trakcie burz wzrośnie również prędkość wiatru - aż do 75 km/h.

- Będą to niewielkie i rozproszone komórki, ale lokalnie wystąpi zagrożenie ulewnym deszczem, nawet od 30 mm do 40 mm. Punktowo możliwy będzie także wiatr do 75 km/h oraz grad do 2 cm - czytamy w komunikacie IMGW zamieszczonym na Facebooku.

IMGW wydało ostrzeżenie dla całej wschodniej części Polski, ale jednocześnie zaznacza, że w najbliższych dniach może zostać rozszerzone na cały kraj. "Żółty" alert oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Instytut zaleca śledzenie komunikatów pogodowych, a przebywając w czasie burze na zewnątrz - zachowanie szczególnej ostrożności. Aby nie dać się zaskoczyć, warto śledzić radary burz online:

  • skyradar.pl
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net

lub zainstalować aplikację do śledzenia, gdzie jest burza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia wystąpią niekorzystne warunki biometeorologiczne, co oznacza, że osoby skłonne do meteopatii mogą czuć rozdrażnienie, problemy z koncentracją i dolegliwości bólowe.

IMGW ostrzega jednocześnie, że najbliższe dni również zapowiadają się burzowo. W całym kraju może również pojawić się grad, a taka pogoda utrzyma się co najmniej do końca miesiąca. Niekorzystne warunki biometeorologiczne również mogą się utrzymać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)