Trwa ładowanie...
d4ij3g8

Pogoda na 26 sierpnia. IMGW ostrzega. Niebezpiecznie będzie prawie w całej Polsce

Pogoda 26 sierpnia minie pod znakiem burz, opadów i silnego wiatru. W związku z niebezpieczną aurą, IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Synoptycy zalecają monitorowanie komunikatów pogodowych. Bądź na bieżąco i śledź radar burz online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niebezpieczna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia
Niebezpieczna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia (Pixabay)
d4ij3g8

Pogoda w środę 26 sierpnia nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. Synoptycy przewidują na dziś opady deszczu, burze z gradem oraz silny wiatr, którego porywy mogą osiągnąć prędkość nawet do 120 kilometrów na godzinę. W związku z niebezpieczną aurą, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla prawie całego kraju.

IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą

W związku z burzami z gradem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać alarmy drugiego stopnia dla województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. Ponadto synoptycy wydali alerty pierwszego stopnia dla Pomorza, Wielkopolski, a także województw: zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem. Alerty pierwszego stopnia dotyczą Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Podkarpacia i Małopolski.

d4ij3g8

Zobacz też: Wielkie wichury. Czy staną się naszą codziennością?

Śledź radar burz online

Jak informuje IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.

d4ij3g8

W związku z dynamiczną sytuacją pogodową w Polsce, synoptycy IMGW zachęcają do śledzenia komunikatów. Aby być na bieżąco, warto monitorować radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić między innymi:

Więcej na temat aplikacji pogodowych, dzięki którym z pewnością nie dacie zaskoczyć się opadom deszczu i burzom, przeczytacie w tym artykule.

d4ij3g8

Podziel się opinią

Share
d4ij3g8
d4ij3g8
Więcej tematów