Pogoda. IMGW zaleca najwyższą ostrożność. Wydaje też oświadczenie w sprawie koronawirusa

Pogoda. IMGW zaleca najwyższą ostrożność. Wydaje też oświadczenie w sprawie koronawirusa

Pogoda. IMGW zaleca najwyższą ostrożność. Wydaje też oświadczenie w sprawie koronawirusa
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.03.2020 07:21, aktualizacja: 11.03.2020 08:22

Przez najbliższe dni będzie pogodnie w większości części kraju. Jednak w kilku województwach należy spodziewać się możliwości wystąpienia niebezpiecznych warunków meteorologicznych. IMGW ostrzega.

Dzisiaj pogodnie, lecz Słońce będzie się przez większość czasu kryć za chmurami. Miejscami deszczowo, jednak IMGW nie przewiduje sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Może się to zmienić w kolejnych dniach.

IMGW wydało bowiem ostrzeżenie 1. stopnia dla dla woj. pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, które będzie obowiązywać 10 marca. Ostrzeżenie może zostać rozszerzone dla woj. podlaskiego w kolejnych dniach. Instytut ostrzega przede wszystkim przed silnymi wichurami, które "mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia". Zalecamy ostrożność i śledzenie aktualnych prognoz pogody.

IMGW w sprawie koronawirusa

IMGW wydało również oświadczenie w związku z kolejnymi przypadkami koronawirusa. Instytut wstrzymał wszystkie wyjazdy do krajów wysokiego ryzyka, oraz do polskich miast, gdzie odnotowano przypadki zachorowań.

- Prace grup serwisowych, pomiarowych oraz technicznej kontroli zapór odbywają się bez zmian. Podejmujemy również środki ostrożności w trakcie wykonywania obowiązków służbowych, w tym wymianę serdeczności (powitania) - czytamy na stronie IMGW.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)