Pogoda. IMGW ostrzega, że burze mogą powrócić. Sprawdź radar burz online

Pogoda. IMGW ostrzega, że burze mogą powrócić. Sprawdź radar burz online

Pogoda. IMGW ostrzega, że burze mogą powrócić. Sprawdź radar burz online
Źródło zdjęć: © windy.com
15.06.2020 08:06

Na szczęście poniedziałek zapowiada się ładnie, jednak synoptycy IMGW ostrzegają, że niebezpieczne zjawiska pogodowe mogą powrócić w najbliższych dniach. Radar burz online sprawi, że nie dasz się zaskoczyć - podpowiadamy, jak skutecznie śledzić, gdzie jest burza.

Na poniedziałek 15 czerwca synoptycy nie przewidują niebezpiecznych czy gwałtownych zjawisk atmosferycznych, jednak ostrzegają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się powrotu burz. IMGW ostrzega, że ulewy i gradobicie mogą wystąpić we wtorek w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim - dla tych regionów ogłoszono alarm 1. stopnia:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia", czytamy na stronie IMGW.

W kolejnych dniach alert najprawdopodobniej zostanie rozszerzony na niemal całą Polskę, a burze mogą pojawić się w woj. dolnośląskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

IMGW zaleca ostrożność w najbliższych dniach i dopasowanie swoich planów do aktualnej sytuacji pogodowej. Pomóc w tym mogą aplikacje do śledzenia burz oraz mapy burzowe online. Wśród popularnych radarów burzowych polecamy:

Radar burz online

Zamiast instalowania aplikacji na smartfonie czy innych urządzeniach mobilnych, możecie śledzić, gdzie jest burza online. Przede wszystkim polecamy polubienie na Facebooku strony IMGW dedykowanej sytuacji burzowej w Polsce. Dodatkowo aktualną sytuację meteorologiczną możecie śledzić na stronach:

  • windy.com
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net

Warunki biometeorologiczne

Chociaż w poniedziałek nie należy spodziewać się niebezpiecznych burz czy gradobicia, to IMGW zwraca uwagę, że w ciągu dnia może wystąpić znaczne obciążenie organizmu wysoką temperaturą. W związku zaleca się “w najcieplejszej porze dnia ograniczenie wysiłku fizycznego i uzupełnianie wody w organizmie”. Jeśli planujemy dłuższy pobyt na dworze, warto zabezpieczyć się, sięgając po okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki z filtrem UV oraz nakrycie głowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)