Pinterest już po polsku. Co to jest i komu się przyda?

Pinterest już po polsku. Co to jest i komu się przyda?19.12.2013 13:00
Pinterest już po polsku. Co to jest i komu się przyda?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Pinterest to strona, gdzie dziesiątki milionów ludzi na całym świecie szukają inspiracji i na której planują swoją przyszłość. Teraz została przetłumaczona na język polski.

Co to jest Pinterest?

Pinterest to amerykańska firma zajmująca się aplikacjami społecznościowymi i aplikacjami mobilnymi. Najważniejszym jej podmiotem jest serwis Pinterest.com umożliwiający zapisywanie i przeglądanie obrazów oraz plików GIF i wideo. Najczęściej wykorzystywany jest w poszukiwaniu inspirujących grafik, z których korzystają już miliony ludzi na całym świecie.

Serwis pozwala między innymi tworzyć listy życzeń, planować urządzanie swojego domu, szukać inspiracji do podróży czy odkrywać nowe przepisy kulinarne. Na Pintereście ludzie mogą śledzić Pinnersów mających podobne zainteresowanie i odkrywać kreatywne pomysły do wykorzystania podczas codziennych zajęć lub kiedyś w przyszłości. Pinnersi mają dostęp do ogólnoświatowego zbioru wizualnych treści opartych na kategoriach, które ich najbardziej interesują.

Serwis dostępny jest pod adresem www.pinterest.com lub jako aplikacja w sklepach App Store i Google Play.

Ben Silbermann, Evan Sharp oraz Paul Sciarra założyli Pinterest w marcu 201. roku. W ciągu ostatniego roku, Pinterest uruchomił swoje wersje w ponad 20 językach, a dalsze tłumaczenia planowane są na 2014 rok. Dziś udostępniona zostaje wersja w języku polskim, zarówno strony internetowej, jak i aplikacji dla iOS-a i Androida.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Takiej przeróbki w Photoshopie jeszcze nie widzieliście"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)