Pijane ptaki w Stanach Zjednoczonych. Policja uspokaja: niedługo wytrzeźwieją

Pijane ptaki w Stanach Zjednoczonych. Policja uspokaja: niedługo wytrzeźwieją

Pijane ptaki w Stanach Zjednoczonych. Policja uspokaja: niedługo wytrzeźwieją
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
05.10.2018 14:24, aktualizacja: 05.10.2018 14:34

Wlatują w okna domów i zderzają się z samochodami. Mieszkańcy amerykańskiego miasta Gilbert zwrócili uwagę na nietypowe zachowanie ptaków. Policja zbadała sprawę i uspokoiła zaniepokojonych. Zdradzając przy okazji, co było powodem dziwnych lotów.

W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku lokalna policja opisała, że nietypowe zachowanie ptaków - zderzenia z szybami czy samochodami, a także ogólny brak orientacji - nie powinien dziwić. Problem był poważny, bo według relacji mieszkańców, w ciągu jednego tygodnia jeden z nich potrącił aż siedem osobników. To nie choroba ani inny niepokojący sygnał.

Ptaki zachowują się jak pijane, bo… poniekąd takie są. Owoce, którymi żywią się młode, fermentują szybciej, ze względu na nadchodzące mrozy. Dla starszych osobników to nic nowego, ale młodsze inaczej reagują na taką reakcję. Stąd ich "pijackie" loty.

Policja uspokaja i podkreśla, że nie trzeba wzywać służb w sprawie nienaturalnego zachowania ptaków. Przejdzie im, gdy tylko wytrzeźwieją - napisano w oświadczeniu.

źródło: rp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)