Pierwszy telefon Nokii z Symbianem^3 - Nokia N8

Pierwszy telefon Nokii z Symbianem^3 - Nokia N8

27.04.2010 12:21, aktual.: 27.04.2010 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia zaprezentowała model N8 - najbardziej zaawansowany smartfon w ofercie firmy. Urządzenie wyróżniają funkcjonalności najnowszej wersji Symbian^3, aparat o rozdzielczości 12 Mpix z możliwością nagrywania w HD i wyjściem HDMI, zintegrowana telewizja internetowa i darmowa nawigacja. Co więcej – już od rozpoczęcia sprzedaży w Ovi Sklepie dostępnych będzie kilka tysięcy aplikacji do pobrania, także przygotowanych specjalnie na to urządzenie. Szacowana cena detaliczna Nokia N8, dostępnego od trzeciego kwartału br., wynosić będzie 370 euro bez podatków i dopłat.

*Aparat telefoniczny i fotograficzny *
Nokia N8 wyposażona jest w 12-megapikselowy aparat z optyką marki Carl Zeiss i ksenonową lampą błyskową. Umożliwia nagrywanie wideo z jakością HD (1280x72. p.) i edycję filmów przy użyciu wbudowanych narzędzi. Urządzenie może też służyć jako przenośne centrum rozrywki dzięki złączu HDMI. Nokia N8 udostępnia także usługi telewizji internetowej z programami, wiadomościami i rozrywką z takich kanałów jak CNN, E! Entertainment, Paramount i National Geographic. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 16GB pamięci wewnętrznej.

Nowy smartfon Nokia umożliwia prosty dostęp do serwisów Facebook i Twitter bezpośrednio z pulpitu telefonu. Ponadto smartfon przenosi wydarzenia z serwisu Facebook bezpośrednio do naszego kalendarza.

Obraz
© (fot. Nokia)

Symbian^3 w akcji
Nokia N8 oparta jest na najnowszej wersji oprogramowania dla smartfonów - Symbian^3. Niesie ono wiele ważnych udoskonaleń, w tym obsługę ekranu dotykowego typu multitouch (np. powiększanie obrazu na ekranie przez rozsuwanie palców). Telefon umożliwia pełną personalizację kilku aktywnych ekranów, które można wypełnić aplikacjami i widgetami oraz przełączać szybkim ruchem palca. Nowa architektura grafiki 2D i 3D wykorzystuje możliwości akceleratora sprzętowego urządzenia, dzięki czemu interfejs działa szybko i od razu reaguje na działania użytkownika. Lepsze zarządzanie pamięcią i wizualny menedżer zadań przenoszą Symbian^3 na nowy poziom wydajności wielozadaniowej, co umożliwia bardzo wygodny podgląd i sprawne przełączanie aktywnych aplikacji.

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia N8 wyposażona jest w ekran AMOLED typu multitouch o przekątnej 3,5”. Ponadto urządzenie posiada bezpłatną, ogólnoświatową nawigację samochodową i pieszą z najnowszą wersją Ovi Map, dzięki której można znaleźć adresy i ciekawe miejsca w ponad 70 krajach. Telefon dostępny będzie w 5 kolorach: czarnym, białym, zielonym, pomarańczowym i niebieskim.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także