Pierwszy netbook Apple w październiku. Cena - 800 USD

Pierwszy netbook Apple w październiku. Cena - 800 USD

14.07.2009 17:30, aktual.: 15.07.2009 09:52

W Sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat pierwszego netbooka firmy Apple. Zgodnie z nimi trafi on na rynek w połowie października i będzie wyposażony w 9,7-calowy dotykowy wyświetlacz. Urządzenie ma kosztować około 800 USD.

Warto przypomnieć, że podczas konferencji dotyczącej podsumowania wyników finansowych koncernu Apple w drugim kwartale roku finansowego (styczeń-marzec) Cook, dyrektor ds. operacji, wyraził opinię, że netbooki nie zapewniają wystarczająco wysokich standardów - oferowane przez takie maszyny "wrażenia z użytkowania" nie są tym, co Apple chce proponować klientom pod marką komputerów Mac. Zasugerował on jednak, że jego firma ma kilka pomysłów na atrakcyjny produkt, który można by zaklasyfikować do tej kategorii komputerów.

Obraz
© Czy tak będzie wyglądał netbook Apple? (fot. Isamu Sanada)

Z doniesień serwisu InfoTimes wynika, że Apple szykuje się do wkroczenia na ten bardzo dochodowy rynek i zamierza zaprezentować swój pierwszy netbook w połowie października tego roku (o netbooku Apple spekulowano już znacznie wcześniej przewidując błędnie, że zostanie on zaprezentowany na czerwcowej konferencji Worldwide Developer Conference 2009). Niestety informacje na temat jego specyfikacji są bardzo ograniczone. Wiadomo jedynie, że będzie on prawdopodobnie pozbawiony klawiatury i ma oferować 9,7-calowy wyświetlacz LCD wyposażony w technologię dotykową, którego produkcją zajmie się tajwańska firma Wintek (Apple będzie również współpracowało z firmami Foxconn oraz Dynapack International Technology). Ezra Gottheil, analityk z Technology Business Research twierdzi ponadto, że urządzenie nie będzie pracowało pod kontrolą systemu Mac OS lecz korzystało z bardziej zaawansowanej wersji systemu iPhone OS. Dzięki temu jego użytkownicy, podobnie jak posiadacze iPhone'ów i iPodów, będą mieli dostęp do aplikacji
oferowanych w sklepie App Store.

Steve Jobs wygłosił podczas przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku konferencji następującą opinię o netbookach: "_ My naprawdę nie wiemy, w jaki sposób można zbudować komputer za 500 USD. Według nas taka cena oznaczałaby, że wyprodukowany sprzęt byłby "nic nie warty". Filozofia naszej firmy nie pozwala na sprzedawanie czegoś takiego _". Koncern Apple rzeczywiście postępuje zgodnie z tą filozofią, gdyż szykowany przez niego komputer ma kosztować znacznie więcej - około 80. USD.
Netbooki to kategoria małych, wygodnych w transporcie komputerów przenośnych, umożliwiających podstawowe formy pracy z PC (Internet, komunikacja, dokumenty). Ich cena mieści się w przedziale 1 - 2 tys. zł. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem klientów i, jak przewiduje firma analityczna DisplaySearch, w tym roku na rynek trafi nawet około 32,7 mln takich urządzeń (to niemal dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)