Pierwsze słuchawki bezprzewodowe od Bose: AE2w

Pierwsze słuchawki bezprzewodowe od Bose: AE2w
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.05.2013 14:40, aktual.: 13.05.2013 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bose wprowadza na rynek słuchawki AE2w Bluetooth - swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki stereo z technologią Bluetooth. AE2w to słuchawki wokółuszne.

Słuchawki Bose AE2. wykorzystują technologię Bose TriPort oraz aktywny korektor graficzny. Umożliwia to według Bose odtwarzanie głębszych niskich tonów i bardziej naturalnego dźwięku. W słuchawkach zastosowano trwałe elementy konstrukcyjne i miękkie materiały, a przymocowany do lewej muszli słuchawek, odłączany, zasilany z akumulatora moduł Bluetooth waży nie więcej niż przewód, który zastępuje.

Słuchawki AE2. są zoptymalizowane pod kątem odtwarzaczy Apple takich jak np. iPad ale są też zgodne z większością innych mobilnych urządzeń Bluetooth, obsługujących profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile).

W intuicyjny sposób odbywa się również parowanie urządzeń. W celu nawiązania połączenia bezprzewodowego, wystarczy nacisnąć dwa przyciski na module Bluetooth słuchawek. Można przy tym jednocześnie podłączyć dwa źródła - użytkownik może dzięki temu łatwo przełączać się pomiędzy odtwarzaniem filmów lub muzyki na odtwarzaczu iPad a odbieraniem rozmów na smartfonie za pomocą mikrofonu i słuchawek.

Słuchawki odbierają sygnał bezprzewodowy z urządzenia źródłowego oddalonego do około 9 metrów. Wbudowany akumulator zapewnia co najmniej 7 godzin słuchania lub ponad 20. godzin pracy w trybie gotowości. Jeśli akumulator się wyczerpie lub jeśli nie ma łączności Bluetooth, istnieje możliwość skorzystania z dołączonego do zestawu kabla audio, którym można zastąpić odłączany moduł Bluetooth.

Do ładowania słuchawek AE2. służy kabel USB, a wskaźniki LED i audio sygnalizują, czy słuchawki są włączone czy wyłączone, a także określają poziom naładowania akumulatora i status połączenia. Jeśli użytkownik korzysta z urządzenia z systemem operacyjnym Apple iOS - poziom naładowania akumulatora słuchawek wyświetla się również na samym urządzeniu źródłowym. W celu zapewnienia większej wygody użytkowania konstrukcja muszli słuchawek umożliwia ich składanie.

Cena: 1049 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)