Pierwsza w Polsce komórka, którą zapłacisz

Pierwsza w Polsce komórka, którą zapłacisz

20.05.2010 14:30, aktual.: 20.05.2010 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Era, Inteligo i MasterCard rozpoczynają dziś konsumenckie testy płatności mobilnych z użyciem telefonów komórkowych. W trwającym cztery miesiące programie pilotażowym weźmie udział 100 osób będących jednocześnie klientami Inteligo i Ery.

W ramach testu klienci będą mogli dokonywać szybkich płatności zbliżeniowych za pomocą telefonów Samsung Avila GT S5230N, wyposażonych w technologię NFC, we wszystkich punktach handlowo-usługowych akceptujących rozwiązanie PayPass. Obecnie ten system płatności udostępniają m.in. restauracje McDonald’s, sieć salonów EMPIK, sklepy Żabka, a także kawiarnie Coffee Heaven, saloniki prasowe Kolporter, sklepy komputerowe Sferis, wybrane stadiony Ekstraklasy i stacje paliwowe Shell. Płatności z wykorzystaniem technologii NFC są bardzo popularne w USA i kilku krajach Europy, m.in. we Francji i Rumunii oraz Turcji. Według danych MasterCard za pierwszy kwartał 201. r. płatności w technologii PayPass mogą być wykonywane w ponad 230 tysiącach punktów akceptacji na całym świecie.

Obraz

Płatność za zakupy do kwoty 5. złotych z użyciem telefonu komórkowego przebiega identycznie, jak te dokonywane za pomocą karty lub innego urządzenia wyposażonego w technologię MasterCard PayPass. Wystarczy zbliżyć telefon do czytnika, by dzięki technologii NFC, umożliwiającej bezprzewodowe połączenie między terminalem płatniczym a telefonem, transakcja została zakończona. Wyższe kwoty transakcji wymagają potwierdzenia kodem PIN lub podpisem. Ze względu na cechy płatnicze, aplikacja w telefonie działa jak konto debetowe dostępne w Inteligo. Dla potrzeb testu, firma Giesecke & Devrient przygotowała specjalne karty SIM, działające w zgodności z technologią NFC, przystosowane do współpracy ze wszystkim terminalami MasterCard PayPass.

_ Płacenie komórką jest wygodne i szybkie. To zgodne z naszymi strategicznymi celami, by Inteligo dawało prostą i wygodną ofertę. Z przyjemnością oddajemy w ręce naszych Klientów wyjątkowe, pierwsze w tej części Europy rozwiązanie, umożliwiające płacenie komórką, bez żadnych dodatkowych urządzeń i nalepek. Karta SIM w telefonie, który przekazujemy do testów, działa jak karta płatnicza MasterCard PayPass. Jest to kolejne rozwiązanie płatnicze w Inteligo ze wszystkimi zaletami naszej oferty: powiadomieniami o udanych autoryzacjach, zmianą PIN, zarządzaniem limitem – wszystko w trybie on-line _ - mówi Jacek Komaracki, Dyrektor Zarządzający Pionem Bankowości Elektronicznej PKO Banku Polskiego, odpowiedzialny za rozwój projektu Inteligo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)