Pierwsza na świecie deskolotka jest coraz szybsza. Kolejne wideo z testów

Pierwsza na świecie deskolotka jest coraz szybsza. Kolejne wideo z testów26.07.2017 17:22
Pierwsza na świecie deskolotka jest coraz szybsza. Kolejne wideo z testów
Źródło zdjęć: © The Verge

Franky Zapata ciągle doskonali swój wynalazek. Deskolotka jest już na tyle szybka, że Francja zakazała jej testów na terenie kraju - rozwija prędkość nawet do 150 km/h.

Jeśli kiedykolwiek marzyliście o lataniu, to wideo z kolejnego testu deskolotki zrobi na was naprawdę duże wrażenie. Stworzona przez Zapatę, mistrza świata skuterów wodnych, jest jedynym tego typu wynalazkiem na świecie. Choć już znajduje się w Księdze Rekordów Guinnessa, jej twórca nie ustaje w próbach dalszego rozwoju możliwości deski. W powietrzu udaje mu się obecnie utrzymać ok. 10 minut, przy czym maksymalna prędkość jest coraz bardziej oszałamiająca. Teraz udało mu się pokonać ok. 50 metrów z prędkością sięgającą 150 km/h.

Flyboard Air (bo taka jest oryginalna nazwa wynalazku) jest też w stanie unieść się na wysokość nawet ponad 3 km, dlatego władze Francji uznały kolejne testy urządzenia za zbyt niezbezpieczne. Zirytowany Zapata poinformował o tym na Facebooku, podkreślając, że nie wolno mu latać nigdzie na terenie kraju, co zmusza go do kontynuacji testów za granicą.

Maszyna powstała na potrzeby amerykańskiego wojska - jeden egzemplarz to koszt rzędu 250 tys. dolarów. Jednak pomysłodawca ma dla fanów Flyboard Air coś specjalnego. Wystarczy odpowiednio sowita suma wpłacona w ramach wsparcia na Kickstarterze i można samemu przekonać się o możliwościach deskolotki. Pytanie, ilu wystarczająco odważnych (i bogatych) się znajdzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)