Pieniądze w internecie są zagrożone. Właśnie wykradziono równowartość 76 mln. dolarów.

Pieniądze w internecie są zagrożone. Właśnie wykradziono równowartość 76 mln. dolarów.
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mark Wilson
Arkadiusz Stando

08.12.2017 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy kryptowalut wielokrotnie zapewniali o ich bezpieczeństwie. Tymczasem wygląda na to, że wraz z wzrostem popularności, stają się coraz bardziej zagrożone.

Bitcoin niedawno osiągnął rekordowy pułap 16 000 dolarów za jedną "monetę". Tymczasem grupie hakerów udało się wykraść 4 700 BTC. To równowartość 76 milionów dolarów amerykańskich.

NiceHash, słoweńska firma, określana jako największy rynek kryoptowalut na świecie wstrzymała operacje na 24 godziny z powodu złamania systemów bezpieczeństwa. Początkowo Słoweńcy oznajmili, że usługa przechodzi konserwację. Dopiero później podali informację na Twitterze, że ciężko pracują aby rozwiązać problemy z działaniem witryny.

Do momentu, kiedy rok temu bitcoin kosztował "jedynie" 1000 dolarów, zdarzyło się ledwie kilka napadów na kryptowalutę. Jeden z takich ataków doprowadził do upadku największego rynku bitcoinów świata - Mt.Gox. Miało to miejsce w lutym 2014 roku. Zespół NiceHash nie chcąc doprowadzić do podobnej sytuacji, prędko wymusił zmianę haseł na użytkownikach.

Na początku roku jeden bitcoin był wart mniej niż 1000 USD. Było kilka napadów na kryptowalutę, w tym jedna, która doprowadziła do upadku 2-14 Mt. Gox, największy na świecie rynek bitcoinów. Zespół NiceHash, nie chcąc doprowadzić do podobnej sytuacji, błyskawicznie wezwał użytkowników do zmiany haseł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także