Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili

Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili

Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili
Źródło zdjęć: © reddit
Arkadiusz Stando
19.04.2018 13:51

Alkohol pomaga odstresować się po ciężkim dniu. Uwalnia takie substancje jak endorfiny, dopaminy a także noradrenalinę wspomagającą pobudzenie. Niedawno naukowcy znaleźli kolejne jego zastosowanie.

"Piwo pod prysznicem jest świetnym sposobem, aby zwiększyć produktywność i kreatywność" - pisze w artykule naukowym dr Christopher Hollingsworth Surgical Associates z Nowego Jorku. "Prysznice są świetnym sposobem na uwalnianie dopaminy, a w połączeniu piciem piwa mogą pobudzić kreatywność dzięki swobodnemu sposobowi myślenia".

Naukowcy spekulowali o takiej zależności przez ponad 30 lat. Początkowo teorię potwierdzono w oparciu o badania na zwierzętach w 2012 roku. Tymczasem teraz udało się to potwierdzić bezpośrednio na ludziach. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdziły, że picie niewielkiej ilości piwa wpływa pozytywnie na wytwarzanie endorfin.

W przypadku wypicia piwa pod prysznicem korzyść jest podwójna. Wiele badań wykazywało, że prysznice pomagają myśleć, relaksować się i maksymalizować kreatywność. Piwo pomaga zwiększyć te pozytywne efekty prysznica, oczywiście spożyte w niewielkiej, rozsądnej ilości. Jednak naukowcy nie podawali dokładnych danych. Istnieje nawet subreddit fanów piwa pod prysznicem. Użytkownicy portalu Reddit zamieszczają tam swoje zdjęcia z piwem pod prysznicem.

289230933327226938
© reddit

Źródło: Fatherly

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)