Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili

Picie piwa pod prysznicem to świetny pomysł. Naukowcy właśnie to potwierdzili
Źródło zdjęć: © reddit
Arkadiusz Stando

19.04.2018 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alkohol pomaga odstresować się po ciężkim dniu. Uwalnia takie substancje jak endorfiny, dopaminy a także noradrenalinę wspomagającą pobudzenie. Niedawno naukowcy znaleźli kolejne jego zastosowanie.

"Piwo pod prysznicem jest świetnym sposobem, aby zwiększyć produktywność i kreatywność" - pisze w artykule naukowym dr Christopher Hollingsworth Surgical Associates z Nowego Jorku. "Prysznice są świetnym sposobem na uwalnianie dopaminy, a w połączeniu piciem piwa mogą pobudzić kreatywność dzięki swobodnemu sposobowi myślenia".

Naukowcy spekulowali o takiej zależności przez ponad 30 lat. Początkowo teorię potwierdzono w oparciu o badania na zwierzętach w 2012 roku. Tymczasem teraz udało się to potwierdzić bezpośrednio na ludziach. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdziły, że picie niewielkiej ilości piwa wpływa pozytywnie na wytwarzanie endorfin.

W przypadku wypicia piwa pod prysznicem korzyść jest podwójna. Wiele badań wykazywało, że prysznice pomagają myśleć, relaksować się i maksymalizować kreatywność. Piwo pomaga zwiększyć te pozytywne efekty prysznica, oczywiście spożyte w niewielkiej, rozsądnej ilości. Jednak naukowcy nie podawali dokładnych danych. Istnieje nawet subreddit fanów piwa pod prysznicem. Użytkownicy portalu Reddit zamieszczają tam swoje zdjęcia z piwem pod prysznicem.

Obraz
© reddit

Źródło: Fatherly

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)