Picasa 3.6 usprawnia zarządzanie zdjęciami

Picasa 3.6 usprawnia zarządzanie zdjęciami

Picasa 3.6 usprawnia zarządzanie zdjęciami
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
25.02.2010 15:35

Program do katalogowania zdjęć Picasa 3.6 jest już w polskiej wersji językowej. W nowej edycji poprawiono dodawanie oznaczeń osób, a także geotagów, jak również usprawniono ładowanie zdjęć do Sieci. Picasa automatycznie wykrywa twarze i grupuje zdjęcia z udziałem tych samych osób.

Podobnie jak w albumie online, można za jednym zamachem przypisać grupom zdjęć tagi z nazwiskami. Na podstawie tych informacji za jednym kliknięciem myszki Picasa tworzy kolaże, które pokazują zdjęcia wybranych osób.

Obraz
© Za pomocą metody przeciągnij i upuść Picasa 3.6 przypisuje do zdjęć geotagi (fot. heise-online.pl)

Z Picasy można także ładować swoje zdjęcia do albumów innych użytkowników i w ten sposób dzielić się nimi z przyjaciółmi, jeśli tylko oni nam na to pozwolą. Od lata 200. użytkownicy albumów online mogą umożliwiać innym użytkownikom dostęp z uprawnieniami zapisu do poszczególnych albumów. Za pomocą zintegrowanego w programie materiału kartograficznego można przypisywać zdjęciom lokalizację geograficzną za pomocą metody przeciągnij i upuść.

Jedno kliknięcie i program pobiera zdjęcia z kamery oraz publikuje je w Sieci. Już przypisane słowa kluczowe można od tej pory dołączać do zdjęć za jednym naciśnięciem klawisza jako tzw. Quick Tags. Picasa jest bezpłatna i działa pod Windows XP, Vistą i Windows 7.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)