Philips żąda pieniędzy od polskich producentów lamp!

Philips żąda pieniędzy od polskich producentów lamp!

Philips żąda pieniędzy od polskich producentów lamp!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
12.02.2013 08:23

W branży oświetleniowej zawrzało. Rodzimi producenci lamp są zbulwersowani działaniami jednego ze światowych liderów sprzętu oświetleniowego - informuje "Puls Biznesu".

"_ Firmy się skarżą, że przedstawiciele Philipsa składają im propozycje nie do odrzucenia: płacicie nam od 3 do 5 proc. wartości sprzedanych lamp, w których stosujecie LED, i macie święty spokój. Jeśli nie zapłacicie, spotkamy się w sądzie _" - mówi Marek Orłowski, prezes Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego (PZPO).

Podkreśla, że Philips powołuje się także na patenty, które w Polsce nie obowiązują. "_ Wynika to z opinii, którą uzyskaliśmy w Urzędzie Patentowym _" - dodaje Marek Orłowski.

Holenderski koncern potwierdza, że w tzw. umowie licencyjnej proponuje opłatę od 3 do 5 procent, ale przekonuje, że jego patenty są w Polsce zarejestrowane i chronione przez prawo.

PZPO zainteresował sprawą urząd antymonopolowy. "_ Do UOKiK wpłynęło zawiadomienie o stosowaniu praktyk ograniczających konkurencję przez spółkę Philips. W tej chwili jest ono analizowane. Sprawdzamy, czy są podstawy do zajęcia się sprawą przez urząd _" - informuje Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK.

Źródło: PAP

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)