Philips kończy produkować telewizory

Philips kończy produkować telewizory20.04.2011 12:42
Philips kończy produkować telewizory

Philips poinformował o przyjęciu warunków umowy dotyczącej partnerstwa strategicznego, w ramach którego produkcja telewizorów zostanie przeniesiona do spółki joint venture utworzonej z przedsiębiorstwem TPV Technology z Hong Kongu (70% akcji nowej spółki będzie należeć do TPV, natomiast 30% do Philipsa). Oznacza to nie mniej, nie więcej, że Philips po 80 latach produkowania telewizorów zamyka ten rozdział. Od tej pory, telewizory z logo Philips będą produkowane przez firmę TPV, jednak Philips nadal na tym zarobi.

Nie jest tajemnicą, że taka decyzja wynika wprost ze strat, które generował dział telewizorów. Agencja Bloomberg podaje, że tylko w pierwszym kwartale 201. roku Philips stracił na ich produkcji około 87 milionów euro.

288763328174766227
Źródło zdjęć: © (fot. Philips)

Nowoutworzona spółka joint venture będzie odpowiedzialna za projektowanie, produkcję, dystrybucję, marketing oraz sprzedaż produktów z obszaru Philips TV w skali światowej, z wyjątkiem niektórych rynków.

W ramach transakcji Philips zapewni nowej spółce prawo do wykorzystywania marki Philips w oparciu o określone standardy w zakresie jakości i obsługi klienta. Za to wszystko Philips ma otrzymywać honoraria uzależnione od wysokości przychodów. Bloomberg podaje, że kwota powinna wynieść przynajmniej 50 milionów euro rocznie do roku 2013.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)