Parrot Bebop Drone, dron z kamerą Full HD do robienia zdjęć z powietrza

Parrot Bebop Drone, dron z kamerą Full HD do robienia zdjęć z powietrza

Parrot Bebop Drone, dron z kamerą Full HD do robienia zdjęć z powietrza
14.05.2014 15:43, aktualizacja: 14.05.2014 16:13

Parrot zaprezentował drona Bebop Drone, służącey do rozrywki quadrokopter o profesjonalnych parametrach.

Parrot zaprezentował drona Bebop Drone. To służący do rozrywki quadrokopter o profesjonalnych parametrach.

Wyposażony w 14-megapikselową kamerę z optyką „rybiego oka”, Parrot Bebop Drone nagrywa wideo i wykonuje zdjęcia w zakresie 180 stopni. Wyposażony w cyfrową technologię stabilizacji obrazu, Bebop Drone nagrywa obrazy pomimo ruchów typowych dla zdjęć lotniczych.

Kombinacja czujników nadaje mu stabilności i zwrotności podczas pilotowania za pomocą smartfona lub tabletu. Wykorzystanie technologii Wi-Fi 802.11ac MIMO oraz czterech anten ceramicznych 2,4 GHz i 5 GHz zapewnia duży zasięg.

Parrot Bebop Drone może być również pilotowany za pośrednictwem optycznego kontrolera kompatybilnego z okularami FPV.

Obraz 180 stopni

Parrot Bebop Drone jest wyposażony w skierowaną do przodu 14-megapixelową kamęrę z optyką „rybiego-oka”, nagrywającą wideo w rozdzielczości Full HD (1080p x 1920p) i przesyłającą strumień obrazów z lotu na służący do pilotowania smarfon lub tablet.

Pilot może bezpośrednio z aplikacji kontrolować kąt nachylenia kamery za pomocą kciuka. Zmiana nachylenia o 180 stopni jest w pełni cyfrowa.

Dzięki algorytmom opracowanym przez inżynierów Parrot, Bebop Drone wykorzystuje trójosiową stabilizację obrazu, która utrzymuje stały kąt widzenia, niezależnie od nachylenia drona i ruchów spowodowanych przez turbulencje. Kamera Parrot Bebop Drone jest zamontowana na konstrukcji o gumowych amortyzatorach drgań, wygłuszających wibracje.

Obrazy wykonane przez Bebop Drone są poddawane cyfrowej obróbce dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Parrot P7, procesorowi graficznemu i opatentowanemu procesorowi Image Signal Processor - ISP.

Krajobrazy zapisywane są na 8 GB pamięci flash drona Parrot Bebop Drone.

Po wylądowaniu, pliki wideo (w formacie MP4) oraz zdjęcia (w formatach JPEG oraz DNG) mogą być przeniesione na urządzenie pilotujące lub komputer przez Wi-Fi albo za pośrednictwem wbudowanego łącza mikro-USB.

Aplikacja Freeflight 3.0

Do pilotowania drona Parrot Bebop Drone służy darmowa aplikacja FreeFlight 3.0 na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android. Na ekranie powitalnym pilot ma dostęp do podstawowych funkcjonalności: Pilotowanie, zdjęcia/wideo, plan lotu, chmura ‘Pilot Academy’.

Po dotknięciu przycisku ‘start’, Parrot Bebop Drone uruchamia silniki, wznosi się, stabilizuje i oczekuje na instrukcje pilota. Lewy kciuk aktywizuje wirtualny dżojstik, który pozwala na kontrolowanie wysokości lotu drona, jego obrót i ruchy podczas przechylania smartfona/tabletu oraz wskazuje kierunek: do przodu, do tyłu, w lewo, prawo. Prawy kciuk pozwala kontrolować stopień nachylenia przedniej kamery podczas lotu. Tryb pilotowania wg ‘planu lotu’ pozwala pilotowi na zaprogramowanie autonomicznego lotu z wykorzystaniem funkcjonalności GNSS.

Po naciśnięciu przycisku ‘lądowanie’, Parrot Bebop Drone ląduje na ziemi. Przycisk ‘Powrót do domu’ sprawia, że Bebop Drone, kierowany przez GPS wraca do miejsca startu.

Opcjonalne sterowanie - Skycontroller

Parrot oferuje także opcjonalny kontroler. Skycontroller, wyposażony we wzmocniony nadajnik Wi-Fi i cztery anteny, wydłuża zasięg Wi-Fi do 2 km. Smartfon lub tablet służący do pilotowania jest zamocowany na półce, która jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku tabletów. Pilot przejmuje stery drona dzięki dwóm dżojstikom.

Do kontrolera Parrot Skycontroller możliwe jest podłączenie przez łącze HDMI okularów FPV (First Person View). Przechylanie głowy bedzie pozycjonowało kamerę na dronie Bebop Drone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)