Papież będzie więcej surfować po Sieci

Papież będzie więcej surfować po Sieci

18.03.2009 18:00, aktual.: 19.03.2009 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W liście opublikowanym na łamach gazety The New York Times, papież Benedykt XVI stwierdził że dostojnicy kościelni powinni przykładać większą wagę do źródła informacji jakim jest Internet.

W liście opublikowanym na łamach The New York Times papież poinformował, że gdyby watykańscy urzędnicy w większym stopniu korzystali z Sieci, to najprawdopodobniej możliwe byłoby uniknięcie ostatniego skandalu związanego ze zdjęciem ekskomuniki z jednego z biskupów.

Obraz
© (fot. AFP)

_ "Powiedziano mi, że gdyby zapoznano się ze wszystkimi dostępnymi w Internecie informacjami, to najprawdopodobniej możliwe byłoby wcześniejsze, dogłębne poznanie tego problemu. Otrzymałem lekcję i obiecuję, że w przyszłości zrobimy wszystko by przykładać większą wagę do tego źródła informacji." _

Przypomnijmy, że list opublikowany w New York Times nie jest jedynym dowodem na to, że najwyżsi hierarchowie kościelni w coraz większym stopniu interesują się nowymi technologiami. W styczniu informowaliśmy o planach stworzenia papieskiego kanału w serwisie YouTube. Wierni mogliby w dowolnym momencie obejrzeć najnowsze wystąpienia Benedykta XVI oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi bieżącego pontyfikatu.

Warto również wspomnieć o aplikacji iBreviary przeznaczonej na telefony iPhone. Oferuje ona użytkownikowi dostęp do najpopularniejszych modlitw.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)