Panda Cloud Antivirus w nowej wersji 1.3 - także za darmo

Panda Cloud Antivirus w nowej wersji 1.3 - także za darmo

15.11.2010 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panda Security wprowadziła nową wersję programu zabezpieczającego Panda Cloud Antivirus 1.3, który zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przy minimalnym obciążeniu zasobów komputera. Ulepszony program wykorzystuje m.in. nową warstwę ochrony opartej na technologii cloud computing dzięki której skutecznie blokuje złośliwe strony www. Program trafia na rynek w dwóch edycjach: bezpłatnej oraz Pro.

Nowe funkcje i automatyczna aktualizacja Panda Cloud Antivirus 1.3 w edycjach bezpłatnej i Pro otrzymały nową warstwę ochrony opartej na technologii cloud computing. Umożliwiło to dodanie funkcji filtrowania URL i sieci Web, która blokuje podejrzane i złośliwe strony, zanim zdołają one wykorzystać luki systemu użytkownika i dokonać w nim szkód. Ponadto użytkownicy bezpłatnej edycji mogą teraz korzystać z automatycznych i przejrzystych aktualizacji najnowszych wersji programu: funkcja ta była dotychczas zarezerwowana tylko dla użytkowników edycji Pro.

Darmowa ochrona bez reklam pop-up
Dotychczas tylko użytkownicy wersji Pro nie musieli oglądać reklam w oknach pop-up, teraz nie będzie ich również w bezpłatnej edycji. Najnowsza Panda Cloud Antivirus 1.3 posiada również udoskonalone moduły Kosza i Kwarantanny, co upraszcza zarządzanie zagrożeniami.

Obraz

Panda Cloud Antivirus w testach porównawczych
Podstawą programu Panda Cloud Antivirus jest Kolektywna Inteligencja, opatentowana technologia, która automatycznie zbiera i przetwarza w chmurze miliony próbek złośliwych kodów. W najnowszym teście porównawczym wiodących bezpłatnych programów antywirusowych przeprowadzonym przez AV-Test.org oprogramowanie Panda Security zajęło najwyższą pozycję, wykrywając 99,8. proc. zagrożeń z biblioteki znanych złośliwych kodów, osiągając najlepszy wynik ze wszystkich testowanych produktów.

Cena Panda Cloud Antivirus w wersji Pro kosztuje 99 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)