Pancerne telefony. Odporne na wodę, kurz i uszkodzenia

Pancerne telefony. Odporne na wodę, kurz i uszkodzenia

Wytrzymały smartfon to dla wielu podstawa
Wytrzymały smartfon to dla wielu podstawa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
21.10.2021 17:26, aktualizacja: 06.03.2024 21:20

Uważasz, że smartfony są podatne na uszkodzenia i nie ma nic lepszego niż klasyczny, klawiszowy telefon? Możesz być w błędzie. Nowoczesne modele są odporne na zarysowania, mają wytrzymałą baterię i są wolne od uciążliwych aktualizacji, które włączają się w najmniej odpowiednim momencie.

Aby ocenić, czy smartfon jest odpowiednio szczelny, nie wystarczy pobieżny rzut oka. Obudowa, która wygląda na solidną, może w rzeczywistości zdać się na niewiele więcej niż ta montowana w klasycznych smartfonach. Dlatego przed zakupem warto dokładnie obejrzeć wybrany model i sprawdzić, z jakich materiałów został wykonany.

Postaw na telefon, który przetrwa wszystko, od długotrwałego zamoczenia po pracę wśród pyłu, trocin i kurzu. To doskonały wybór dla osób, które pracują w trudnych warunkach i potrzebują sprzętu, który spełni wszystkie wymagania. Każdy model ma klasę wodoszczelności IP67 lub IP68. Wartość IP67 to absolutne minimum, które należy brać pod uwagę. Tylko ten parametr zapewnia całkowitą pyłoszczelność, a także odporność na około półgodzinne zanurzenie na głębokość około jednego metra. Urządzenia z klasyfikacją IP68 są o wiele bardziej wytrzymałe, a ich możliwości zawsze powinny być podawane przez producenta sprzętu. Na rynku można spotkać również smartfony IP69, jednak są to wyjątkowo rzadkie modele.

Telefon, który przetrwa wszystko

Wodoszczelne telefony są dodatkowo zabezpieczone silikonowymi uszczelkami oraz gumowymi wkładkami zakrywającymi porty i sloty na karty. Decydując się na nowy model, warto wybrać telefon z gumowymi ochraniaczami na nogach. Zabezpieczają ekran podczas upadku na płaską powierzchnię, na przykład betonową posadzkę w garażu bądź warsztacie. Nowoczesne telefony wodoszczelne to nie tylko dobre rozwiązanie dla osób pracujących w trudnych warunkach, ale również gratka dla fanów technologii.

Telefon czy smartfon

Nowoczesne smartfony wodoszczelne to nie tylko dobre rozwiązanie dla osób pracujących w trudnych warunkach, ale również gratka dla fanów technologii. Bolączką klasycznych telefonów jest niewielki i mało czytelny ekran oraz szczątkowy system operacyjny umożliwiający jedynie wykonywanie podstawowych zadań. Tymczasem nowoczesne smartfony wyposażono w bardziej rozbudowany system, który można rozwijać za pośrednictwem mnóstwa praktycznych aplikacji.

Jeśli choć raz zdarzyło ci się upuścić smartfona na kamieniste podłoże lub beton, wiesz, że taka przygoda może być dla niego wyrokiem śmierci. Pancerne smartfony są odporne zarówno na wodę i pył, jak i działanie niskich i wysokich temperatur. Dlatego warto zainwestować w taki model, którego bateria jest chroniona przed mrozem. Dzięki temu nie musisz obawiać się, że szybko się zużyje.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (67)