Panasonic: superjasny projektor z laserowym źródłem światła

Panasonic: superjasny projektor z laserowym źródłem światła
Źródło zdjęć: © chip.pl

06.10.2014 15:21, aktual.: 07.10.2014 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic zaprezentował pierwsze na świecie projektory 1 Chip DLP z laserowym źródłem światła, zapewniające jasność 6500 lumenów.

Nowe projektory PT-RZ670 i PT-RW630 to uzupełnienie serii Panasonic Solid Shine. Urządzenia są w stanie pracować około 20 000 godzin bez konieczności wymiany lampy i umożliwiają elastyczną instalację pod dowolnym kątem.

- Seria RZ670 zapewnia wyjątkowo łatwą instalację w obiektach branży wystawienniczej oraz muzeach. Jednocześnie wysoka jakość wykonania i niezawodność pozwala wykorzystać projektory w bardziej wymagających instalacjach, np. w pomieszczeniach kontrolnych czy też w branży Digital Signage – powiedziała Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Modele PT-RZ670 i PT-RW630 wyświetlają obraz o jasności 6500 lumenów i w rozdzielczości kolejno WUXGA (1900 x 1200) i WXGA (1280 x 800). Jako źródło światła wykorzystują połączenie diod LED z laserem, zapewniając około 20 000 godzin pracy bez konieczności ich konserwacji lub wymiany lampy, co znaczne zmniejsza całkowity koszt utrzymania urządzeń. Oba modele oferują funkcję projekcji obrazu w trybie portretowym i panoramicznym, a także pionową i poziomą instalację w zakresie 360 stopni, która umożliwia elastyczne rzutowanie. W przeciwieństwie do projektorów wykorzystujących tradycyjne lampy, sposób instalacji nie ma wpływu na skrócenie żywotności źródła światła.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Dodatkowo model PT-RZ670 oferuje funkcję korekcji geometrycznej, pozwalającą wyświetlać prezentacje na zakrzywionej i nieregularnej powierzchni, co czyni go idealnym dla muzeów, wystaw i salonów, gdzie kreatywność ma ogromne znaczenie. Druga generacja projektorów Panasonic Solid Shine podniosła poprzeczkę bardzo wysoko, jeśli chodzi o niezawodność i elastyczność projekcji – podkreśla Magdalena Przasnyska. - Dzięki wykorzystaniu lasera, projektor zapewnia reprodukcję kolorów jaśniejszych o 150% (nawet 230% w przypadku koloru żółtego) niż tradycyjne urządzenia oferujące jasność 7000 lumenów. Dla użytkowników oznacza to niezawodne działanie i lepszą jakość obrazu przez dłuższy czas – podsumowuje Magdalena Przasnyska.

Projektory są kompatybilne z technologią Digital Link, która pozwala na przesyłanie sygnałów cyfrowych (HDMI, nieskompresowane sygnały wideo HD oraz sygnały kontrolne) na odległość do 10. metrów za pomocą jednego kabla LAN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)