Panasonic DMC-G10 i DMC-G2 - cyfrówki z systemem Mikro Cztery Trzecie

Panasonic DMC‑G10 i DMC‑G2 - cyfrówki z systemem Mikro Cztery Trzecie

Panasonic DMC-G10 i DMC-G2 - cyfrówki z systemem Mikro Cztery Trzecie
Źródło zdjęć: © Panasonic
08.03.2010 22:30, aktualizacja: 09.03.2010 09:36

Firma Panasonic zaprezentowała oficjalnie dwa nowe cyfrowe aparaty fotograficzne zbudowane w oparciu o standard Mikro Cztery Trzecie. Pozbawione luster urządzenia noszą oznaczenia DMC-G10 i DMC-G2. Producent podkreśla, że model DMC-G2 jako pierwszy na świecie może się pochwalić wymienną optyką oraz dotykowym wyświetlaczem.

Nowe cyfrowe aparaty fotograficzne firmy Panasonic to hybrydowe rozwiązania zbudowane w oparciu o standard Mikro Cztery Trzecie. Pozbawione zostały skrzynki lustra oraz celownika optycznego i pozwalają na współpracę z różnymi obiektywami.

DMC-G10 Lumix G Micro System

Producent twierdzi, że jest to najlżejszy na rynku aparat standardu Mikro 4/3 (mierzy 12. x 84 x 74 mm i waży 558 gramów). Wyposażony został w matrycę Live MOS (17,3 x 13,0 mm) o efektywnej rozdzielczości 12,1 megapiksela oraz nowy procesor Venus Engine HD II ze zintegrowaną technologią Intelligent Resolution. Pozwala na zapis zdjęć w trybie RAW i dysponuje 3-calowym wyświetlaczem LCD (rozdzielczość - 460 tys. pikseli), wizjerem o rozdzielczości odpowiadającej 202 tys. punktów i pokryciu kadru 1,04x (0,52 - odpowiednik w aparacie na klisze 35 mm) oraz optyczną stabilizacją obrazu.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Użytkownik może skorzystać z trybu Live-View, trybu iA (Intelligent Auto - ułatwia fotografowanie dzięki automatycznej optymalizacji pod kątem panujących warunków, zarówno w trakcje rejestrowania zdjęć, jak i filmów), trybu My Color (oferuje 7 predefiniowanych ustawień kolorystycznych i 1 program niestandardowy, dopasowany do fotografowanego obiektu) oraz trybu filmowania pozwalającego na nagrywanie filmów w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli w formacie Motion JPEG, a także w innych popularnych trybach, takich jak QVGA, VGA i WVGA. Warto też wspomnieć, że sprzęt można podłączyć do telewizora HD za pomocą interfejsu HDMI lub wyjścia Video Out (NTSC / PAL). DMC-G2 Lumix G Micro System

Następca modelu G1 różni się od DMC-G1. przede wszystkim wyświetlaczem LCD, który jest dotykowy i można go obracać o 180° w boki i odchylać o 270° w górę i w dół (cechuje się on jednak taką samą rozdzielczością oraz przekątną).

Obraz
© (fot. Panasonic)

Aparat potrafi ponadto nagrywać filmy HD 128. x 720 nie tylko w formacie Motion JPG, ale także AVCHD Lite oraz oferuje wizjer o rozdzielczości 1 440 000 punktów i wbudowany czujnik, który automatycznie go włącza kiedy użytkownik zbliża do niego oko (kiedy użytkownik odsuwa twarz, czujnik przełącza obraz na wyświetlacz LCD).

DMC-G10, DMC-G2 - wymienna optyka

Urządzenia współpracują nie tylko z obiektywami LUMIX G. Można także używać dowolnych wymiennych obiektywów pracujących w standardzie Cztery Trzecie, poprzez zastosowanie opcjonalnego adaptera DMW-MA1. W przypadku szkieł Leica M/R niezbędna jest natomiast przejściówka DMW-MA2M lub MA3R.
Niestety przewidywanych cen urządzeń nie podano. Wiadomo jedynie, że powinny one pojawić się na rynku europejskim w czerwcu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)