Pamięć USB do zadań specjalnych. Duża ilość danych w bezpiecznym urządzeniu

Pamięć USB do zadań specjalnych. Duża ilość danych w bezpiecznym urządzeniu

Pamięć USB do zadań specjalnych. Duża ilość danych w bezpiecznym urządzeniu
Źródło zdjęć: © WP.PL
05.04.2018 09:36, aktualizacja: 05.04.2018 12:49

Czy pamiętacie czasy, kiedy pamięć przenośna o pojemności 16 lub 32 GB z wysuwanym złączem sprawiała wrażenie zaawansowanej technologii? To było dawno. Teraz rekordowe pamięci USB mają dziesięciokrotnie większą pojemność i imponującą odporność na wstrząsy, zmianę temperatury i wodę.

Pendrive – wytrzymały, pojemny i szybki

Choć wiele osób przechowuje dane w chmurze lub na pojemnym laptopie, warto wiedzieć, co oferują nam współczesne pamięci typu pendrive. Te małe i pojemne urządzenia nie są już podatne na wilgoć i wstrząsy, a ich pojemność jest często większa od przeciętnej pamięci laptopa, choć wymiary mają coraz mniejsze. Nowoczesne pamięci USB są kompatybilne z urządzeniami USB 3.0 i 2.0. Cechuje je też szybka prędkość odczytu danych, które są na nich zapisane, bo gwarantują nawet 150-160 MB/s.

Wiele z tych urządzeń jest jak sejf na najważniejsze informacje:

Odporny na wszystko – urządzenie, na którym twoje dane są bezpieczne

Odporne na wstrząsy, obudowane metalem i ze sprytnie ukrytym złączem pod metalową nakrętką, którą obecnie często wzmacnia się trwałą, gumową uszczelką. Nowoczesna pamięć USB jest też odporna na wilgoć, mróz, a także wysoką i bardzo niską temperaturę. Nawet cenne dane są przechowywane w odpowiednich warunkach.

Pendrive dla wymagających użytkowników

Przy tych pamięciach przenośnych, popularne 32 GB brzmi wręcz zabawnie. Znane i lubiane jakiś czas temu pamięci, które mogliśmy dokupić do komputera i podłączyć do kabla przez USB, przy bardziej pojemnych nośnikach wydają się toporne, drogie i jakby... przestarzałe. Teraz porównywalną pamięcią dysponuje pendrive wielkości małego palca.

Prawie jak James Bond. Odporny i wytrzymały pendrive

Pamięć przenośną, która ma tak dużą pojemność, potrafi przechować dużą ilość danych, archiwum rodzinne, sporo tytułów ulubionych filmów i niezliczone ilości utworów muzycznych. Jeśli decydujemy się na zakup pojemnej pamięci USB, która obecnie nierzadko ma więcej niż 100 GB pamięci – dołóżmy do tej wartościowej inwestycji nieco gotówki i wybierzmy model w trwałej obudowie, a pewno nie pożałujemy. Wstrząsoodporne i wodoszczelne urządzenia tego rodzaju są uważane za drogie, ale przy odrobinie wytrwałości możemy znaleźć zadowalająca pojemność i trwałość w korzystnej cenie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)