Pakistan zniósł blokadę korzystania z Facebooka

Pakistan zniósł blokadę korzystania z Facebooka

31.05.2010 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pakistan zniósł w poniedziałek blokadę korzystania z Facebooku, gdyż administracja tego społecznościowego portalu skasowała stronę internetową, która w odczuciu muzułmanów była wobec nich obraźliwa - poinformowały w poniedziałek pakistańskie władze

Pakistan zniósł w poniedziałek blokadę korzystania z Facebooka, gdyż administracja tego społecznościowego portalu skasowała stronę internetową, która w odczuciu muzułmanów była wobec nich obraźliwa - poinformowały w poniedziałek pakistańskie władze.

Zakaz wydano 1. maja w następstwie powstania strony "Dzień rysowania Mahometa przez każdego", zachęcającej do dostarczania karykatur proroka. Dla wielu muzułmanów artystyczne odwzorowywanie ludzkich postaci, nawet nie w formie karykaturalnej, stanowi bluźnierstwo.

"W odpowiedzi na nasze protesty Facebook przekazał swe przeprosiny i poinformował nas, że świętokradczy materiał usunięto z URL" - powiedział sekretarz stanu w pakistańskim ministerstwie technologii informacyjnych Najibullah Malik.

Według niego, Facebook zapewnił rząd Pakistanu, że "nic tego rodzaju nie wydarzy się w przyszłości".

Jak poinformował Malik, w rezultacie odpowiedzi Facebooka sąd wyższej instancji w Lahaurze odwołał w poniedziałek swe orzeczenie z 19 maja, nakazujące blokadę portalu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)