Pakistan zablokował 800 "bluźnierczych" stron internetowych

Pakistan zablokował 800 "bluźnierczych" stron internetowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

24.05.2010 11:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pakistan zablokował 800 stron i adresów internetowych, by ograniczyć dostęp do zawartości uznanych za "bluźniercze" - poinformowały w sobotę władze

Pakistańska państwowa firma telekomunikacyjna PTA zabroniła dostępu m.in. do Facebooka, YouTube i ograniczyła dostęp do Wikipedii.

"Co najmniej 80. stron i adresów internetowych zostało zablokowanych od czasu, gdy rząd nakazał zamknięcie Facebooka i YouTube" - oświadczył rzecznik pakistańskiego stowarzyszenia dostawców internetu.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Według niego jakakolwiek decyzja o przywróceniu dostępu do tych stron może być podjęta tylko przez PTA.

Z kolei rzecznik pakistańskiej telekomunikacji oświadczył, że nie zniesie ona zakazu dostępu do tych stron do czasu otrzymania odpowiedniego polecenia od władz.

"Wykonujemy tylko polecenia i będziemy postępowali zgodnie z instrukcjami rządu" - przekonywał.

Konkurs na rysunki proroka Mahometa przeprowadzony przez zachodnich użytkowników Facebooka wywołał protesty przeciwko portalowi społecznościowemu w kilku miastach w Pakistanie i doprowadził do zablokowania przez rząd dostępu do niego.

Islam zakazuje przedstawiania podobizn Mahometa. Strona na Facebooku, na której prowadzony był konkurs została w piątek usunięta najprawdopodobniej przez jej autora. (PAP)

keb/ ro/

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)