Otwarto elektroniczną klasę szkolną

Strona głównaOtwarto elektroniczną klasę szkolną
01.09.2010 15:15
Otwarto elektroniczną klasę szkolną

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Dell i warszawska Szkoła Międzynarodowa otworzyli dzisiaj wspólnie Elektroniczną Klasę. Zmienia ona sposób, w jaki odbywają się lekcje - przekształca tradycyjną klasę w środowisko, w którym uczniowie będą przygotowywani do życia w cyfrowym świecie.

Dorastając w cyfrowym świecie, dzieci komunikują się dziś i uczą dzięki technologii –. aby przygotować ich do pracy w konkurencyjnej środowisku i pomóc sprostać życiowym wyzwaniom Elektroniczna Klasa wykorzystuje nowoczesne narzędzia internetowe aby dopingować uczniów do nauki zarówno w szkole jak i poza nią.

Elektroniczna Klasa pozwala nauczycielom stosować różne metody nauczania, indywidualizować lekcje odpowiadając na potrzeby konkretnych uczniów, stymulować współpracę między nimi i śledzić postępy w nauce. Nauczyciele Szkoły Międzynarodowej otrzymują narzędzia niezbędne do wykształcenia umiejętności pozwalających uczniom konkurować w erze globalizacji.

288771313123014803
Źródło zdjęć: © (fot. Dell)

“Elektroniczna Klasa Dell to rozwiązanie, które łączy uczniów i nauczycieli dzięki technologii, sprzyjając współpracy zarówno w klasie jak i poza nią. Dell stawia potrzeby nauczycieli i studentów w centrum swoich rozwiązań dla sektora edukacyjnego, udostępniając narzędzia dla szkół, które pozwalają tworzyć i przeprowadzać wciągające i efektywne lekcje. Łącząc naszą wizję edukacji z zaawansowaną technologią i usługami sprawiamy, że szkoły będą lepszym miejscem, w którym uczniowie przygotują się do życia w cyfrowym świecie,”. mówi Maciej Filipkowski, dyrektor generalny Dell w Polsce.

Dell dostarczył cały ekosystem tworzący Elektroniczną Klasę - sprzęt, w tym specjalnie dostosowane, nowoczesne komputery dla nauczycieli i uczniów, oprogramowanie edukacyjne oraz szkolenia dla kadry nauczycielskiej (stworzone przez Young Digital Planet) i usługi wsparcia technicznego. Elektroniczną klasę w Szkole Międzynarodowej tworzy:

• 1. netbooków Dell Latitude 2110 z kolorowymi, gumowymi obudowami, dotykowymi ekranami ułatwiającymi pracę, antybakteryjnymi klawiaturami i oszczędnymi procesorami Intel Atom, które pozwalają na pracę przez wiele godzin na baterii;

• 6 notebooków Dell Vostro 350. dla nauczycieli, z wydajnymi procesorami, solidną metalową obudową i dużym ekranem;

• projektor multimedialny DELL S300wi Interactive Projector z funkcją Smart Screen, pozwalającą na pisanie na wyświetlanym obrazie lub interakcję z jego zawartością;

• mobilną stację dokującą do ładowania komputerów, dzięki której nauczyciel może nie tylko łatwo naładować baterie uczniowskich komputerów, ale i przewieźć je szybko do innej klasy;

• Nauczyciel.pl - interaktywny portal przygotowany specjalnie dla nauczycieli różnych przedmiotów, w tym także języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Portal oferuje ok. 16 000 zasobów multimedialnych pomocnych w codziennej pracy. Dzięki prostocie i intuicyjnym funkcjom portalu, nauczyciele otrzymują łatwy dostęp do nowoczesnych środków dydaktycznych. Mogą bez trudu przygotować scenariusze, prezentacje do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych oraz zadania dla uczniów.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)