Otwarto elektroniczną klasę szkolną

Otwarto elektroniczną klasę szkolną

Otwarto elektroniczną klasę szkolną
01.09.2010 15:15, aktualizacja: 01.09.2010 15:42

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, Dell i warszawska Szkoła Międzynarodowa otworzyli dzisiaj wspólnie Elektroniczną Klasę. Zmienia ona sposób, w jaki odbywają się lekcje - przekształca tradycyjną klasę w środowisko, w którym uczniowie będą przygotowywani do życia w cyfrowym świecie.

Dorastając w cyfrowym świecie, dzieci komunikują się dziś i uczą dzięki technologii –. aby przygotować ich do pracy w konkurencyjnej środowisku i pomóc sprostać życiowym wyzwaniom Elektroniczna Klasa wykorzystuje nowoczesne narzędzia internetowe aby dopingować uczniów do nauki zarówno w szkole jak i poza nią.

Elektroniczna Klasa pozwala nauczycielom stosować różne metody nauczania, indywidualizować lekcje odpowiadając na potrzeby konkretnych uczniów, stymulować współpracę między nimi i śledzić postępy w nauce. Nauczyciele Szkoły Międzynarodowej otrzymują narzędzia niezbędne do wykształcenia umiejętności pozwalających uczniom konkurować w erze globalizacji.

Obraz
© (fot. Dell)

“Elektroniczna Klasa Dell to rozwiązanie, które łączy uczniów i nauczycieli dzięki technologii, sprzyjając współpracy zarówno w klasie jak i poza nią. Dell stawia potrzeby nauczycieli i studentów w centrum swoich rozwiązań dla sektora edukacyjnego, udostępniając narzędzia dla szkół, które pozwalają tworzyć i przeprowadzać wciągające i efektywne lekcje. Łącząc naszą wizję edukacji z zaawansowaną technologią i usługami sprawiamy, że szkoły będą lepszym miejscem, w którym uczniowie przygotują się do życia w cyfrowym świecie,”. mówi Maciej Filipkowski, dyrektor generalny Dell w Polsce.

Dell dostarczył cały ekosystem tworzący Elektroniczną Klasę - sprzęt, w tym specjalnie dostosowane, nowoczesne komputery dla nauczycieli i uczniów, oprogramowanie edukacyjne oraz szkolenia dla kadry nauczycielskiej (stworzone przez Young Digital Planet) i usługi wsparcia technicznego. Elektroniczną klasę w Szkole Międzynarodowej tworzy:

• 1. netbooków Dell Latitude 2110 z kolorowymi, gumowymi obudowami, dotykowymi ekranami ułatwiającymi pracę, antybakteryjnymi klawiaturami i oszczędnymi procesorami Intel Atom, które pozwalają na pracę przez wiele godzin na baterii;

• 6 notebooków Dell Vostro 350. dla nauczycieli, z wydajnymi procesorami, solidną metalową obudową i dużym ekranem;

• projektor multimedialny DELL S300wi Interactive Projector z funkcją Smart Screen, pozwalającą na pisanie na wyświetlanym obrazie lub interakcję z jego zawartością;

• mobilną stację dokującą do ładowania komputerów, dzięki której nauczyciel może nie tylko łatwo naładować baterie uczniowskich komputerów, ale i przewieźć je szybko do innej klasy;

• Nauczyciel.pl - interaktywny portal przygotowany specjalnie dla nauczycieli różnych przedmiotów, w tym także języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz szkołach ponadgimnazjalnych. Portal oferuje ok. 16 000 zasobów multimedialnych pomocnych w codziennej pracy. Dzięki prostocie i intuicyjnym funkcjom portalu, nauczyciele otrzymują łatwy dostęp do nowoczesnych środków dydaktycznych. Mogą bez trudu przygotować scenariusze, prezentacje do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych oraz zadania dla uczniów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)