Otwarte sklepy 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Otwarte sklepy 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy

Otwarte sklepy 3 maja. Sprawdź, gdzie zrobisz zakupy
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Modzelewska
03.05.2020 09:16, aktualizacja: 03.05.2020 09:33

Święto 3 maja, czyli rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym dniu obowiązuje zakaz handlu, ale to nie znaczy, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Zakupy wciąż możemy zrobić w mniejszych placówkach handlowych. Podpowiadamy, które z nich będą otwarte.

Gdzie zrobisz zakupy 3 maja 2020

Święto 3 maja to dzień wolny od pracy. Tego dnia obowiązuje zakaz handlu. Zamknięte będą duże supermarkety: Bierdonka, Lidl, Auchan, Tesco, Dino czy Kaufland, ale także markety budowlane i galerie handlowe.

Zakupy będzie można zrobić wyłącznie w wybranych placówkach. W Święto 3 maja 2020 otwarte będą sklepy osiedlowe (w których klienci będą obsługiwani przez właściciela), stacje paliw, apteki, sklepy należące do sieci franczyzowych np. Żabka czy Carrefour Express oraz lokale gastronomiczne oferujące posiłki na wynos bądź z dostawą.

3 maja. Wolne od pracy

Święto 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy. W tym roku wypada w niedzielę, ale należy pamiętać, że dodatkowy dzień wolny należy się nam wyłącznie za święta przypadające w sobotę. Przed nami jeszcze 7 dni wolnych od pracy. Najbliższe z nich to Zesłanie Ducha Świętego, które przypada 31 maja (niedziela) oraz Boże Ciało - 11 czerwca, które w tym roku wypada w czwartek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)