Oto nowy król: Samsung Galaxy S III. Pierwsze wrażenia

Oto nowy król: Samsung Galaxy S III. Pierwsze wrażenia

Oto nowy król: Samsung Galaxy S III. Pierwsze wrażenia
Źródło zdjęć: © WP.PL
03.05.2012 22:53, aktualizacja: 04.05.2012 10:59

Przed chwilą w Londynie Samsung pokazał światu swój najbardziej oczekiwany od wielu miesięcy telefon - Samsung Galaxy S III. Jakie są nasze pierwsze wrażenia?

Jako jedni z pierwszych dziennikarzy na świecie mieliśmy okazję wziąć najnowszego Galaxy S III w ręce i sprawdzić, czy Samsung spełnił swoje obietnice. Pierwsze wrażenie jakie zrobił na nas najnowszy produkt Samsunga to fakt, że jest to piekielnie szybkie urządzenie. Wszystkie aplikacje chodzą błyskawicznie, a jednoczesne oglądanie filmu HD na jednym ekranie razem z sufrowaniem po Internecie to żadne obciążenie dla telefonu. Jest to bardzo ciekawa funkcjonalność, ponieważ od teraz możliwe jest wykonywanie kilku rzeczy naprawdę jednocześnie! Podczas oglądania filmu na pełnym ekranie możemy go zmniejszyć, przesunąć w inne miejscu ekranu i robić inne rzeczy - np. prowadzić konwersację, smsować, przeglądać strony - wszystkie aplikacje, z którymi pracujemy mamy na jednym ekranie i wszystkie możemy jednocześnie obsługiwać. Jedno z najlepszych rozwiązań, jakie do tej pory widzieliśmy.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Telefon jest ładnie wykonany i mimo zwiększenia ekranu, sama wielkość Galaxy S III zmieniła się bardzo niewiele. Telefon dobrze leży w dłoni a jego obsługa jest prosta i intuicyjna.Jego grubość to zaledwie 8,6 mm, a waga to 13. g. Całość pracuje pod kontrolą systemu Google Android 4.0 - Ice Cream Sandwich.

To co jednak najważniejsze, to inteligentne aplikacje, których w Samsungu Galaxy S III znajdziemy bez liku. Przykładem takiego inteligentnego działania jest system śledzenia naszego wzroku. Jeśli przeglądamy strony WWW, czy też w ogóle pracujemy z telefonem, to tak długo, jak koncentrujemy swój wzrok na ekranie Galaxy S III, telefon nie przygasi ekranu, czy nie włączy wygaszacza. Wystarczy, że jednak skierujemy wzrok gdzieś indziej, a ekran może zostać wygaszony celem oszczędzania energii. Według Samsunga, Galaxy S III to telefon który widzi, telefon który słucha, ale przede wszystkim telefon, który odpowiada na nasze potrzeby i reaguje z wyprzedzeniem. Przykładem takiej funkcjonalności może byś system o nazwie Direct Call. W przypadku, kiedy prowadzimy z kimś konwersację sms lub e-mail i stwierdzamy, że chcielibyśmy wykonać połączenie telefon zrobi to za nas. W jaki sposób? Wykorzystuje do tego czujnik ruchu oraz czujnik zbliżeniowy. W praktyce, wystarczy zbliżyć telefon do ucha, aby nawiązać połączenie -
sprytne!

Obraz
© W taki sposób możemy przeciągnąć plik wideo do miniatury i oglądając go robić jednocześnie coś innego. (fot. wp.pl)

Inną, bardzo ciekawą innowacją jest system S Voice, który przypomina Apple'owskie Siri. S Voice to system głosowej obsługi telefonu, który w chwili obecnej dostępny jest dla ośmiu języków (Siri tylko dla czterech). System rozpoznaje naturalną mowę, a zatem wystarczy powiedzieć do telefonu "jaka jest pogoda w Warszawie?", aby w kilka sekund zobaczyć prognozę pogody na ekranie. Możemy w ten sposób sterować funkcjami telefonu, czy surfować po sieci.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Samsung chwali się także funkcjonalnością, którą w skrócie można nazwać - nigdy więcej nieodebranych połączeń. Jeśli ktoś próbuje od nas zadzwonić, a my nie mogliśmy wcześniej odebrać telefonu, przeczytać maila lub wiadomości SMS, to jeśli osoba zadzwoni do nas ponownie, telefon najpierw pokaże nam szybko maile i wiadomości od tej osoby, a także pokaże ile razy i kiedy ktoś się próbował z nami skontaktować.

Inną bardzo ciekawą funkcją jest inteligentny i niesamowicie szybki aparat fotograficzny. 8 Mpx aparat jest w stanie wykonywać 3,3 zdjęcia na sekundę w cyklu do 2. zdjęć seryjnych. Na tym jego możliwości się jednak nie kończą. Samsung Galaxy S III jest w stanie samodzielnie ocenić, które ze zrobionych zdjęć jest najlepsze, następnie rozpoznać osoby, które sfotografowaliśmy, otagować je i jednym ruchem palca wysłać zdjęcie do wszystkich osób na nim - mailem lub MMS - za te działania odpowiada funkcja S Buddy. Udostępnienie takiego zdjęcia na portalach społecznościowych jest równie proste.

Obraz
© (fot. wp.pl)

Samsung w modelu Galaxy S III zadbał także o zdalny dostęp do treści w oparciu o chmurę. Oznacza to łatwy dostęp do naszych treści niezależnie, gdzie się znajdujemy. Przykładowo, film wideo zapisany na naszym domowym komputerze w każdej chwili możemy odtworzyć na Galaxy S III.

Co oprócz tego? Telefon jest wyposażony w łączność 3. lub LTE, dostęp do systemów nawigacji GPS i Glonass, ekran ma rozdzielczość 1280x720 pikseli, przednia kamera 1,9 Mpx może nagrywać filmy HD (30 klatek na sekundę), główny aparat ma matryce 8 Mpx i funkcję "Zero Shutter lag", która płynnie robi zdjęcie za zdjęciem. Obok tego w telefonie znajduje się moduł Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0. Zastosowana bateria ma pojemność 2100 mAh, a sam telefon umożliwia bezprzewodowe jej ładowanie. W telefonie nie zabrakło także NFC z funkcją mikropłatności.

Nasze pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Telefon działa niesamowicie szybko, inteligentne funkcje sprawdzają się świetnie i znacznie ułatwiają pracę. Musimy przyznać, że warto było czekać tak długo na nowego Galaxy S III. Narodził się nowy król, a na imię mu Galaxy S III. Telefon do sprzedaży w Europie trafi już 2. maja, ceny jeszcze nie podano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1211)