Oto Nokia A1. Czy to wielki powrót Nokii do gry?

Oto Nokia A1. Czy to wielki powrót Nokii do gry?
Źródło zdjęć: © via Chip.pl

02.04.2016 12:11, aktual.: 02.04.2016 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zapewne pamiętacie, przejęcie części oddziałów Nokii przez Microsoft, zablokowało fińskiej firmie możliwość produkcji telefonów pod marką Nokia do 2016 roku. Data podpowiada, że blokada jest już nieaktualna, a poniższy przeciek to pierwsze (nieoficjalne) potwierdzenie tego, że Finowie już nad czymś pracują.

Render został opublikowany przez portal Android Authority, który twierdzi, że otrzymał go od swojego "zaufanego źródła" (w tych czasach stawialibyśmy po prostu na kogoś z Nokii) i... cóż - koń jaki jest, każdy widzi.

Jeśli ten render Nokii A1 (bo tak podobno ma nazywać się telefon) okaże się prawdziwy, to fiński producent chce zaproponować nam dość standardowo wyglądający telefon z Androidem. Chociaż akurat Android w jego przypadku wydaje się być niestandardowy. Na ekranie widać pulpit Z Launcher - oprogramowanie Nokii dostępne od jakiegoś czasu w sklepie Google Play.

Jak na razie specyfikacja telefonu pozostaje jedną wielką tajemnicą, chociaż mówi się półgębkiem o tym, że w środku A1 miałby być zamontowany Snapdragon 652, a jeśli chodzi o rozdzielczość i przekątną ekranu to telefon miałby 5,5" w Full HD.

Nie będzie to raczej smartfon, który będzie mógł konkurować z high-endowymi flagowcami konkurencji, jednak jeśli Nokia nie zapomniała, jak robi się dobre telefony, to A1 może "namieszać" w segmencie telefonów ze średniej półki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: To pierwszy taki dysk w historii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)