Trwa ładowanie...
d2vda7m

Ostatni taki system w Polsce. Niebawem przejdzie do historii

Łódź Kaliska może głównie kojarzyć się z Cezarym Pazurą i sceną z filmu "Ajlawju", ale to właśnie tam znajdziemy coś, czego na innych polskich dworcach nie ma. Jednak charakterystyczne tablice w końcu zostaną zdjęte.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablica przyjazdów firmy Pragotron w hali dworcowej
Tablica przyjazdów firmy Pragotron w hali dworcowej (Wikipedia, Fot: Jarosław Góralczyk)
d2vda7m

Mowa o tablicach paletowych, tzw. pragotronach. Czechosłowacka konstrukcja dawniej była spotykana na wielu dworcach, ale od jakiegoś czasu tylko na wysłużonym łódzkim dworcu można było ją znaleźć. Godziny odjazdów i przyjazdów prezentowane w charakterystyczny sposób niedługo jednak przejdą w Polsce do historii.

Jak informuje serwis rynek-kolejowy.pl, PKP planuje modyfikacje, które dotkną też dworzec Łódź Kaliska.

– PKP Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do zadania polegającego na zainstalowaniu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na stacjach i przystankach w całej Polsce, w tym także na stacji Łódź Kaliska. Zadanie zostanie zrealizowane do 2023 r. – potwierdził w rozmowie z serwisem Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP PLK.

d2vda7m

Wprawdzie do 2023 roku nieco czasu jeszcze zostało, ale w ciągu czterech lat charakterystyczne tablice znikną z polskiego dworcowego krajobrazu. Jeżeli więc ktoś chce zobaczyć kawałek historii, niech odwiedzi Łódź. Niech pamięta, że scena z "Ajlawju" jest już nieaktualna:

Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym!

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2vda7m

Podziel się opinią

Share

d2vda7m

d2vda7m
Więcej tematów