Orange i Play chcą założyć wspólną firmę

Orange i Play chcą założyć wspólną firmę

Orange i Play chcą założyć wspólną firmę
09.06.2010 01:20, aktualizacja: 09.06.2010 10:26

Centertel i P4 chcą założyć wspólną firmę, która wystartuje w przetargu na częstotliwości LTE. Na to musi wyrazić zgodę UOKiK, stosowne dokumenty zostały już złożone

_ Na co dzień mocno rywalizujemy, ale są tematy, w których warto połączyć siły. Dlatego jesteśmy blisko wspólnego startu z Playem w przetargu na pasmo 2,6 GHz, którego ogłoszenie nastąpi w najbliższych tygodniach. (...) Ostateczną decyzję podejmiemy jednak po decyzji UOKiK oraz poznaniu ostatecznego kształtu dokumentacji przetargowej przygotowywanej przez UKE _ - napisał na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

UKE planuje ogłosić aukcję w ciągu kilku tygodni, najprawdopodobniej podzieli 7. MHz pasma na 2,6 GHz w dwa bloki po 35 MHz, zdecydowanie za dużo dla jednego operatora (do pełnego wykorzystania możliwości LTE wystarczy 20 MHz).

_ Jeśli jednak dostaniemy od UOKiK zgodę (dziś o taką zgodę zapytaliśmy) na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy do przetargu LTE, otworzy to drogę do jednego z najbardziej przełomowych projektów w polskich telekomach ostatnich lat. I będzie bardzo duża pokusa, żeby tą drogą pójść _ - pisze na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik P4.

Jak dowiaduje się TELEPOLIS.PL, rozmowy między dwoma operatorami na temat wspólnego startu w aukcji na LTE trwały kilka miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (169)