Oprogramowanie antywirusowe dla Maców

Oprogramowanie antywirusowe dla Maców

Oprogramowanie antywirusowe dla Maców
Źródło zdjęć: © Kaspersky Lab
10.03.2010 09:51, aktualizacja: 10.03.2010 10:09

Kaspersky Lab Polska informuje o wprowadzeniu na rynek polskojęzycznej wersji produktu Kaspersky Anti-Virus for Mac, aplikacji zwiększającej bezpieczeństwo użytkowników komputerów firmy Apple.

Można powiedzieć, że z punktu widzenia bezpieczeństwa życie użytkowników Maków jest znacznie łatwiejsze –. wirusy, robaki i trojany atakują przede wszystkim użytkowników najpopularniejszej platformy, czyli systemu Windows. Jednak wraz ze wzrostem popularności komputerów Apple, sytuacja powoli ulega zmianie i moment, w którym użytkownicy Maków staną się celem cyberprzestępców zbliża się nieuchronnie. Kaspersky Anti-Virus for Mac zwiększa ochronę zapewnianą przez firmę Apple i oferuje platformę umożliwiającą dodawanie dodatkowych modułów bezpieczeństwa wraz pojawianiem się nowych zagrożeń.

Obraz
© (fot. Kaspersky Lab)

_ „W ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost zainteresowania cyberprzestępców systemem Mac OS X” _ –. mówi Andreas Lamm, dyrektor generalny Kaspersky Lab Europe.

Kaspersky Anti-Virus for Mac nie tylko chroni komputery Apple przed wirusami, robakami i trojanami. Zwalcza również zagrożenia dla systemów operacyjnych Windows i Linux. Kaspersky Anti-Virus for Mac monitoruje system plików pod kątem szkodliwego oprogramowania przeznaczonego także dla komputerów PC, zmniejszając ryzyko rozprzestrzeniania zainfekowanych wiadomości e-mail i dokumentów na pecety. Jest to bardzo ważnie, ponieważ wiele Maków działa w tych samych sieciach w systemami Windows, i mimo że większość obecnych szkodliwych programów nie atakuje komputerów Apple, to ich użytkownicy mogą nieświadomie przesyłać je dalej. Interfejs zaprojektowany z myślą o użytkownikach Mac OS X

Kaspersky Lab zaprojektował swój nowy produkt, tak aby jego interfejs pasował stylistycznie do wyglądu systemu Mac OS X, dzięki czemu Kaspersky Anti-Virus for Mac jest łatwy w konfiguracji zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Informacje o stanie ochrony i wszystkich niezbędnych działaniach użytkownika są prezentowane w przejrzystej formie graficznej. Nowy produkt zawiera tryb automatyczny, w którym program samodzielnie podejmuje decyzje i nie przeszkadza użytkownikowi zbędnymi pytaniami.

Obraz
© (fot. Kaspersky Lab)

Automatyczna cogodzinna aktualizacja bezpieczeństwa w celu zapewnienia pełnej ochrony
Kaspersky Anti-Virus for Mac posiada dostęp do globalnej bazy antywirusowej Kaspersky Lab, która zawiera informacje o ponad 2. milionach szkodliwych programów dla szeregu różnych platform. Antywirusowe bazy danych dla Kaspersky Anti-Virus for Mac są uaktualniane przynajmniej co jedną godzinę.

Cena i dostępność

Kaspersky Anti-Virus for Mac jest dostępny w cenie 155 zł brutto (cena rocznej licencji na ochronę jednego komputera).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)