Oppo: prototyp rozkładanego smartfona z jednym dużym ekranem

Strona głównaOppo: prototyp rozkładanego smartfona z jednym dużym ekranem
30.05.2016 10:40
Oppo: prototyp rozkładanego smartfona z jednym dużym ekranem
Źródło zdjęć: © zaeke.com

Rok 2017 zapowiada się niezwykle ciekawie - na rynku smartfonów pojawią się prawdopodobnie pierwsze modele z dużym, rozkładanym, giętkim ekranem. Takie, jak ten prototyp Oppo.

Już od wielu miesięcy krążą pogłoski o rozkładanym smartfonie, który zaprezentuje zapewne właśnie w 2017 roku firma Samsung. Podobno koreański producent pracuje już nad tym modelem od dobrych kilku lat, więc kiedy pojawi się na rynku, może nim naprawdę wstrząsnąć. Więcej o smartfonie Samsunga z dużym, rozkładanym ekranem OLED pisaliśmy już wcześniej.

Tymczasem prototyp takiego smartfona pokazał inny, tym razem chiński producent - Oppo. Urządzenie wygląda na zbyt duże do noszenia w kieszeni nawet po złożeniu, ale warto pamiętać o tym, że jest to na razie tylko pokaz technicznych możliwości. Producent chwali się klientom, że już posiada rozwiązania i technologie, które jeszcze niedawno kojarzyły się nam z filmami Sc-Fi i bliżej nieokreśloną przyszłością.

Jak widać, ta przyszłość powoli staje się rzeczywistością. Co prawda to dopiero dwa prototypy, o których wiemy, jednak pokazują one drogę w jakim być może rozwinie się rynek smartfonów w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oracle kontra Google - druzgocąca porażka

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)