Opole: bilety na miejskie autobusy można kupić przez komórkę

Opole: bilety na miejskie autobusy można kupić przez komórkę
Źródło zdjęć: © MPK Olsztyn

23.09.2014 10:02, aktual.: 23.09.2014 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 22/09 pasażerowie autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w
Opolu bilety na przejazdy mogą kupować za pomocą specjalnej aplikacji przez komórkę.

O wprowadzonym udogodnieniu poinformował na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko. "W pierwszej fazie wprowadzamy możliwość zakupu przez komórkę biletów jednorazowych - ulgowych i normalnych, natomiast pod koniec miesiąca wprowadzimy też możliwość zakupu w ten sposób biletu miesięcznego" - wyjaśnił Kawałko i dodał, że ma to na celu zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej również wtedy, gdy np. ktoś nie ma przy sobie drobnych na bilet tradycyjny.

Naczelnik Biura Organizacji Transportu Zbiorowego w opolskim Urzędzie Miasta Tomasz Zawadzki poinformował, że aby kupować e-bilety, najpierw trzeba ściągnąć na komórkę bezpłatną aplikację SkyCasch. "Po ściągnięciu aplikacji rejestrujemy się w systemie, podajemy swój mail, na który zostanie wysłany kod dostępu, który trzeba sobie zmienić, a potem musimy zasilić konto" - instruował Zawadzki mówiąc, że konta można zasilać np. tradycyjnym przelewem, albo "podpinając" do systemu kartę płatniczą. "Na początek - mimo braku zasilenia konta - ci którzy zdecydują się na ściągnięcie aplikacji, będą mieć do wykorzystania 4 zł. Można za nie kupić dwa ulgowe lub jeden normalny bilet" - dodał.

Natomiast aby kupić już sam bilet, trzeba wejść do aplikacji, wskazać miasto, wcisnąć klawisz "komunikacja miejska" i wybrać konkretny rodzaj biletu. Trzeba też będzie podać np. numer autobusu, który znaleźć można na zewnątrz pojazdu lub w jego wnętrzu, na plakatach. "W przypadku kontroli jesteśmy zobowiązani zgodnie z regulaminem pokazać kontrolerowi swoją komórkę, w której - w zakładce kontrola biletów - za pomocą kodu lub poprzez przesunięcie ekranu bilet będzie mógł być sprawdzony".

Kawałko zapewnił, że wprowadzenie tego udogodnienia jest dla miasta bezkosztowe, ceny biletów kupowanych przez komórkę są takie, jak tradycyjnych, a operator zapewniający usługę e-biletu zarabiać ma na prowizji ze sprzedaży - jak np. sprzedawcy w kioskach. *Póki co nie można będzie kupić przez komórkę biletu nocnego. *"Ale myślimy też o wprowadzeniu takiej usługi" - dodał Kawałko.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)