OpenOffice 2.4.1 - załatano krytyczną lukę

OpenOffice 2.4.1 - załatano krytyczną lukę

12.06.2008 12:30

Projekt OpenOffice.org oficjalnie udostępnił uaktualnioną wersję otwartego pakietu aplikacji biutowych - OpenOffice 2.4.1. Najważniejszą zmianą jest w nim usunięcie poważnej luki w zabezpieczeniach, pozwalającej na uruchomienie w zaatakowanym systemie złośliwego kodu.

Błąd pozwalał na wywołanie błędu przepełniania bufora, co z kolei umożliwiało nieautoryzowane uruchomienie niepożądanego kodu. Problem dotyczy OpenOffice'a w wersjach od 2.0 do 2.4 - przedstawiciele projektu zapewniają jednak, że do tej pory nie dotarły do nich żadne informacje o przypadkach wykorzystywania tej luki do atakowania użytkowników opensource'owego pakietu.

W nowej wersji rozwiązano również szereg mniej istotnych problemów i dodano kilka nowych opcji - szczegółowe informacje na ten temat oraz nową wersję pakiet znaleźć można na oficjalnej - stronie projektu.

Warto przypomnieć, że programiści OpenOffice.org pracują już nad kolejnym "dużym" wydaniem pakietu - 3.0. Termin jego udostępnienie wstępnie ustalono na wrzesień 2008 r.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)