OneDrive zmienia się na gorsze

OneDrive zmienia się na gorsze

OneDrive zmienia się na gorsze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.11.2015 10:24, aktualizacja: 04.11.2015 13:32

Microsoft zmieni zasady, na jakich funkcjonuje usługa OneDrive. Niestety, mamy dla was same kiepskie wieści. Gigant z Redmond rezygnuje z wielu dodatków dla użytkowników i zwiększa ceny usługi.

Microsoft nie będzie już oferował nieograniczonego miejsca na OneDrive'ie dla abonentów Office’a 365, a jego darmowa wersja nie będzie już oferowała 15 GB przestrzeni, a zamiast tego tylko 5 GB. Skąd te drastyczne zmiany? Jak argumentuje Microsoft, firma nie przewidziała, że użytkownicy tego e-dysku… faktycznie będą korzystać z owego nieograniczonego miejsca i będą w stanie zapełnić swoje konto nawet kolekcją filmów zajmującą 75 terabajtów.

Od teraz nowi użytkownicy Office’a 365 i ci odnawiający abonament otrzymywać będą jeden terabajt miejsca na OneDrive. Znikają 100- i 200-gigabajtowe plany, które będą zastąpione 50-gigabajtowym za 1,99 dolara miesięcznie. Darmowa przestrzeń OneDrive’a została zredukowana z 15 GB do 5 GB. Nie będzie też przyznawana 15-gigabajtowa nagroda za synchronizację zdjęć z urządzenia mobilnego na OneDrive.

Osoby, które po redukcjach będą posiadać „ujemną” wolną przestrzeń (a więc będą miały na OneDrive'ie więcej danych, niż nowe plany na to pozwalają), dostaną 12 miesięcy na ich pobranie. W tym czasie będą mogli nadal przechowywać je w chmurze, ale do czasu zwolnienia odpowiedniej ilości miejsca nie będą mieli możliwości przesyłania kolejnych danych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Szał na Windows 10 powoli mija

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)