Olimpijskie blogi

Olimpijskie blogi

29.07.2008 10:11, aktual.: 29.07.2008 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lenovo uruchomiła blog i witrynę internetową dla
sportowców, którzy trenują przed Igrzyskami Olimpijskim Pekin 2008. Po
raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich uczestnicy będą prowadzić
blogi w trakcie zawodów

Firma Lenovo uruchomiła blog i witrynę internetową dla sportowców, którzy trenują przed Igrzyskami Olimpijskim Pekin 2008. Po raz pierwszy w historii Igrzysk Olimpijskich uczestnicy będą prowadzić blogi w trakcie zawodów. Do 2008 r. zawodnikom wolno było prowadzić blogi tylko do dnia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. W tym roku nowe przepisy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zezwoliły sportowcom na pisanie o swoich doświadczeniach również podczas 17 dni Olimpiady.

Firma Lenovo dostarczyła notebooki IdeaPad, inne laptopy oraz kamery wideo ponad 100 sportowcom, którzy zarejestrowali swój udział w programie blogerskim. Ich blogi są dostępne na stronie www.lenovo.com/voicesofthegames.
Lenovo, światowy partner Igrzysk Olimpijskich i Sztafety Olimpijskiej, dostarcza ponad 30 000 sztuk sprzętu komputerowego używanego do obsługi Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Zawodnicy będą mieli również do dyspozycji sale internetowe w wiosce olimpijskiej, gdzie będą mogli prowadzić blogi, pisać wiadomości e-mail i surfować po Internecie.

„_ Podczas Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008 po raz pierwszy sportowcy, fani Igrzysk i widzowie telewizyjni będą wchodzić ze sobą w interakcje oraz współpracować przez Internet ” — powiedział Deepak Advani, wiceprezes i główny dyrektor ds. marketingu w firmie Lenovo. „ Dostarczamy technologię komputerową, która pomoże sportowcom łączyć się z globalną społecznością zafascynowaną treningiem i współzawodnictwem, ciesząc się wyjątkowymi doświadczeniami. Chcemy, aby zawodnicy spełnili swoje marzenia i podzieli się nimi ze światem _”.

Lenovo zaczęło oferować zawodnikom sprzęt komputerowy w kwietniu 2008 roku, zachęcając, aby za pomocą notebooków IdeaPad i kamer wideo podzielili się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem blogów. Firma Lenovo nie wymaga od sportowców podpisywania z nią żadnych kontraktów ani pisania o tym, jak sportowcy korzystają z jej urządzeń. Wielu zawodników nigdy nie prowadziło blogu, dlatego Lenovo oferuje narzędzia i rady, które mają im w tym pomóc. Niektórzy, jak australijski mistrz wioślarski Drew Ginn, byli wśród pierwszych sportowców, którzy zaczęli korzystać z zaawansowanych narzędzi i technologii dla blogerów.

„_ Pisanie blogu pozwala mi podzielić się doświadczeniami wioślarza przygotowującego się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie ” — powiedział Drew Ginn. „ Mam tu na myśli długie godziny wytężonego treningu, liczne obozach selekcyjne, próby, imprezy oraz same zawody. Po drodze spotykam wielu sportowców oraz rywali, którzy inspirują mnie do ciężkiej pracy, a blog pozwala mi podzielić się tymi wrażeniami z globalną publicznością _”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)