Trwa ładowanie...
d41srir

Okradli ją na 3000 zł. Youtuberka przestrzega przed oszustami

Youtuberzy nie tylko publikują swoje historie związane z zakupami, pranki czy "czelendże". Można też natrafić na wideo, które przestrzegają przed naprawdę istotnymi zagrożeniami. Jak na przykład internetowi oszuści. Taką przestrogę opublikowała Basia Kaszuba.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Basia Kaszuba straciła duże pieniądze
Basia Kaszuba straciła duże pieniądze (Youtube.com)
d41srir

Youtuberka, którą obserwuje 125 tysięcy osób, opisała swoją nieprzyjemną historię zakupu robota kuchennego. Konkretnie Thermomixa - popularnego, wielofunkcyjnego narzędzia.

Basia szukała urządzenia na Facebook Marketplace – platformie sprzedażowej dostępnej z poziomu serwisu społecznościowego. Tam właśnie znalazła ofertę za 2500 zł. Bardzo atrakcyjną, jak za takie urządzenie. Napisała do sprzedawcy, a ten zgodził się wysłać robota za pobraniem - pod warunkiem, że kupująca opłaci pobranie. Basia się zgodziła, więc sprzedająca wysłała jej link do opłacenia wysyłki (40 zł) przez PayU.

d41srir

Kilka dni później Basia odkryła, że z jej konta zniknęło ponad 3000 złotych. Jak się okazało, link przesłany przez sprzedającą był fałszywy - tylko udawał, że jest przelewem z PayU. W ten sposób oszuści poznali dane Basi i mogli dodać swój numer konta do odbiorców zaufanych. Takich dyspozycji nie trzeba potwierdzać dodatkową weryfikacją, więc dwa przelewy, które wypuścili, przeszły niezauważone.

Oczywiście Basia zgłosiła sprawę na policję i czeka na rozwiązanie tej nieprzyjemnej sprawy. Całość tej historii można zobaczyć w wideo, które opublikowała. Morał jest prosty - trzeba dwa razy sprawdzać adres strony, na której podajemy swoje dane. Inaczej ryzykujemy niepotrzebne przykrości.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d41srir

Podziel się opinią

Share
d41srir
d41srir
Więcej tematów