Okradają dzieci na "Naszej Klasie"

Okradają dzieci na "Naszej Klasie"

Okradają dzieci na "Naszej Klasie"
10.06.2009 12:28, aktualizacja: 10.06.2009 14:55

Okazuje się, że serwis Nasza-Klasa może być wymarzonym miejscem dla oszustów. Jak podał „Dziennik”, ktoś założył fałszywy profil, który podszywa się pod znaną fundację „Fundacja Serce Dziecka”. Fundacja ta, zbierając pieniądze od darczyńców, a także wpłaty pochodzące z przekazanego fundacji 1% podatku finansuje kosztowne leczenie dzieci z wadami serca.

*Okazuje się, że serwis Nasza-Klasa może być wymarzonym miejscem dla oszustów. Jak podał „Dziennik”, ktoś założył fałszywy profil, który podszywa się pod znaną fundację „Fundacja Serce Dziecka”. Fundacja ta, zbierając pieniądze od darczyńców, a także wpłaty pochodzące z przekazanego fundacji 1% podatku, finansuje kosztowne leczenie dzieci z wadami serca. *

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Na stronach fundacji pojawił się ostrzegający komunikat:

UWAGA! PHISHING NA NASZEJ KLASIE! Ktoś podszywa się pod fundację Serce Dziecka. Dziś jedna z mam zoperowanych przez nas dzieci, powiadomiła nas o pojawieniu się konta w portalu społecznościowym: NASZA –. KLASA.

Profil ten jest nieprawdziwy, nie związany z fundacją większość danych jest pobranych z naszej strony, podmieniony jest jednak numer konta. PROSIMY NIE DOKONYWAĆ ŻADNYCH WPŁAT NA PODANY NUMER KONTA.

Prosimy, zawsze sprawdzajcie numer konta na oficjalnych stronach fundacji, stowarzyszeń czy organizacji! Jesteśmy w kontakcie z organami ścigania.

Administratorzy usunęli już z portalu fałszywy profil, jednak wpłaty, których dokonały oszukane osoby mogą sięgać setek tysięcy złotych. W zeszłym roku Fundacja Serce Dziecka z wpłat 1. podatku zebrała 700 tysięcy złotych. Profil wyglądał niemal identycznie, jak strona fundacji, poza jednym – numerem konta bankowego.

Sprawa trafiła do prokuratury. Miejmy nadzieje, iż naciągacz zostanie szybko ujęty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (222)