Ojciec Internetu: wysokie ceny paliw mogą pomóc Sieci

Ojciec Internetu: wysokie ceny paliw mogą pomóc Sieci

Ojciec Internetu: wysokie ceny paliw mogą pomóc Sieci
Źródło zdjęć: © AFP
20.06.2008 15:00, aktualizacja: 20.06.2008 15:31

Rosnące ceny ropy utrudniają rozwój światowej gospodarki ale mogą wywrzeć korzystny efekt na rozwój Internetu i gospodarki związanej z nim - tego zdania jest Vinton Cerf, jeden ze współtwórców protokołu TCP/IP, obecnie wiceprezes Google'a.

Obraz
© Vinton Cerf (fot. AFP)

Opinię tę Cerf wygłosił podczas konferencji OECD, jaka miała miejsce w mijającym tygodniu w Seulu w Korei Południowej ( my przytaczamy ją za serwisem TradingMarkets - http://www.tradingmarkets.com ). "Chociaż nie jestem zadowolony z powodu rosnących cen ropy, Internet może właściwie na tym skorzystać ponieważ ludzie zwrócą się ku niemu, aby poprawić swoją efektywność" - powiedział wiceprezes Google. Jego zdaniem ludzie będą częściej komunikować się za pośrednictwem wideokonferencji oraz wszelkich rodzajów mediów elektronicznych, aby uniknąć konieczności podróżowania.

Cerf jest przekonany, że nawet jeśli trzeba będzie wybrać się w podróż, urządzenia elektroniczne mogą okazać się pomocne w wytyczaniu najbardziej optymalnych tras przejazdu, aby zminimalizować zużycie paliwa.

Konferencja Ministerialna Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju na temat Przyszłości Gospodarki Opartej na Internecie odbyła się w dniach 18 i 19 czerwca. Jak informuje polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, "w spotkaniu wzięło udział około 1800 uczestników, w tym ponad 30 ministrów z krajów członkowskich OECD" oraz Viviane Reding komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów. Uczestnicy konferencji dyskutowali o Internecie jako o platformie wymiany danych, głosu i transmisji wideo. Poruszano też m.in. problematykę integralności i poufności danych w Sieci.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)