Trwa ładowanie...
d3ffz9w

"Ojciec Androida" oskarżany o molestowanie seksualne. Google miało o tym wiedzieć

Andy Rubin, jeszcze jako pracownik Google, miał nakłonić jedną ze swoich podwładnych do stosunku. Gigant o sprawie wiedział i dlatego doszło do rozstania z "ojcem Androida".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andy Rubin nazywany jest "ojcem Androida"
Andy Rubin nazywany jest "ojcem Androida" (flickr.com, Fot: Joi Ito)
d3ffz9w

Andy Rubin nazywany jest "ojcem Androida", bowiem założył rozwijającą ten system firmę, którą Google odkupił w 2005 roku za 130 milionów dolarów. Rubin dalej pracował nad systemem. Jak donosi "The New York Times", w 2012 roku, gdy był szefem zespołu stojącego za Androidem, miał molestować seksualnie jedną z pracowniczek. W 2013 roku zmusił ją do stosunku. Rok później Rubin opuścił zespół Google, otrzymując wysoką odprawę - 90 mln dol.

Z artykułu wynika, że Google przeprowadziło wewnętrzne śledztwo, potwierdzające oskarżenia kobiety. Jego wyniki nigdy nie zostały jednak ujawnione, a gigant nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec Rubina.

Na Twitterze Andy Rubin zaprzeczył stawianym mu zarzutom dotyczącym zarówno wysokości odprawy, jak i molestowania seksualnego.

d3ffz9w

Na tekst zareagował także Google. Prezes firmy, Sundar Pichai, przyznał w liście do pracowników, że korporacja robi wszystko, by być przyjaznym miejscem do pracy. W związku z tym od 2016 roku pracę straciło 48 pracowników oskarżanych o molestowanie seksualne. Żaden z nich nie otrzymał przy tym odprawy.

Zobacz też: Cybersejf. Kopią kryptowaluty na twoim komputerze i nawet o tym nie wiesz. Dostaniesz olbrzymi rachunek za prąd

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w