Odwołane loty. Znany przewoźnik ma awarię systemów informatycznych

Odwołane loty. Znany przewoźnik ma awarię systemów informatycznych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Tupungato
Piotr Urbaniak

07.08.2019 14:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

British Airways informują o problemach z systemami informatycznymi. Liczne loty przesunięto, a część nawet odwołano. Pasażerowie oczekują na lotniskach. Przewoźnik oferuje możliwość zmiany rezerwacji, ale nie jest to w stanie rozwiązać każdego problemu.

"Jest nam bardzo przykro z powodu zakłócenia naszym pasażerom planów podróży" - czytamy w oświadczeniu British Airways, zamieszczonym na Twitterze. "Pracujemy najszybciej, jak to możliwe, aby rozwiązać problem z systemami, który doprowadził do licznych odwołań i przesunięć lotów w dniu dzisiejszym" - pisze przewoźnik.

Jak raportują pasażerowie, występuje problem z logowaniem na stronie internetowej British Airways i odprawą online. Przez to firma nie jest w stanie potwierdzić nazwisk na listach sprzedanych biletów.

Taka sytuacja występuje na trzech londyńskich lotniskach: Heathrow, Gatwick i City. Odwołano już blisko 100 lotów, a przesunięto mniej więcej dwukrotnie tyle. Dziesiątki tysięcy osób znajdują się w trudnym położeniu.

Przedstawiciele British Airways obiecują możliwość bezpłatnej zmiany rezerwacji na dowolny lot między 8 a 13 sierpnia. Niemniej wielu problemów to nie rozwiązuje. Twittera zalewają doniesienia o nagłych sytuacjach, takich jak śluby czy narodziny dziecka, na które śpieszą się pasażerowie.

Niektórzy zauważają też, że linie powinny zapewnić zakwaterowanie i wyżywienie dla oczekujących - a takie deklaracje na ten moment nie padły.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)