Odsetki w Orange

Odsetki w Orange

Odsetki w Orange
Źródło zdjęć: © WP.PL
02.12.2009 00:50, aktualizacja: 02.12.2009 09:10

Klienci Orange w załącznikach listopadowych do faktur mogą odnaleźć nową pozycję - dopłaty do faktur wystawionych w trzech ostatnich miesiącach. Dopłaty to odsetki z tytułu nieterminowych płatności. Do ich naliczenia wystarczył choćby dzień zwłoki.

Listopadowe faktury to swojego rodzaju kumulacja - mogą się na nich znaleźć obciążenia dotyczące faktur wystawionych jeszcze w sierpniu tego roku. Według starszych procedur, nie wcześniej niż w ciągu 28 dni od wystawienia faktury, na numerach pojawić mogła się blokada na połączenia wychodzące.

Zdjęcie takiej blokady możliwe było po potwierdzeniu dokonania spłaty zaległości i powodowało automatyczne naliczenie opłaty - w przypadku aktywacji biznesowych w wysokości 16 zł netto dla każdego odblokowanego numeru. Teraz 16 zł netto nie zapłacimy, ale wystarczy choćby jeden dzień zwłoki (14-dniowy termin płatności) by sieć zażądała od nas odsetek.

Oprocentowanie wynosi 13% w skali roku. Zapis o możliwości naliczenia odsetek zawarty jest od dłuższego czasu w regulaminach taryf biznesowych Orange, opłaty nie były jednak do tej pory egzekwowane.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)