Odkurzacz z funkcją prania - jaki model wybrać?

Odkurzacz z funkcją prania - jaki model wybrać?

Odkurzacz z funkcją prania - jaki model wybrać?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.04.2016 14:48

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza. W związku z powyższym producenci sprzętu AGD coraz bardziej rozpieszczają swoich klientów dostarczając im urządzenia wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania. Oczywiście wybierając dany model, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele parametrów. Jednym z najważniejszych jest możliwość wyboru innych trybów pracy oprócz samego odkurzania. Obecnie znajdziemy urządzenia z bardzo przydatną funkcją prania. Zatem, jaki sprzęt piorący warto wybrać?

Odkurzacz piorący to najczęściej odkurzacz wodny z funkcją prania, jednak nie są to te same urządzenia. Odkurzacz wodny z reguły może jedynie zbierać z podłóg rozlane płyny, natomiast nie potrafi wyprać dywanu lub tapicerki. Dzięki urządzeniu piorącemu staje się to możliwe. W urządzeniu takiego typu znajdziemy dwa pojemniki. Pierwszy ma za zadanie odseparować brud od wsysanego powietrza. W drugim zaś znajduje się woda wymieszana z środkiem chemicznym służącym do czyszczenia. Odkurzacz z funkcją prania działa po nałożeniu na powierzchnię specjalnej piany. Uwaga! Nie zapominajmy również, aby po każdym odkurzaniu, dokładnie wyczyścić wszystkie elementy, przez które przepływa woda - rury oraz pojemniki. W innym przypadku w urządzeniu zaczną rozwijać się niepożądane i niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy.

Poniżej przedstawiamy pięć modeli z funkcją prania, które są godne polecenia.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zelmer Aquawelt 919.0 ST

Nasze zestawienie zaczynamy od odkurzacza z filtrem wodnym, który łączy zalety odkurzaczy workowych i bezworkowych. Prezentowany model ma moc 1600 W, a jego zasięg pracy na kablu wynosi 9 metrów. Worek w tym odkurzaczu ma pojemność 2,5 litra, zaś zbiornik do zbierania wody 6 litrów. Taka ilość wody spokojnie wystarczy do uprania większości tapicerek oraz dywanów w mieszkaniu małej i średniej wielkości. Warto również zaznaczyć, że urządzenie zostało wyposażone w zmywalny filtr HEPA H10. Cena tego modelu to 530 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Thomas MultiClean X10 Parquet

Powyższy model z pewnością przypadnie do gustu tym osobom, które posiadają w domu zwierzęta. Odkurzacz został stworzony z myślą o usuwaniu sierści z dywanów oraz tapicerki, za to dzięki technologii Aqua usunie najtrudniejsze plamy z dywanu czy tapicerki. Urządzenie o mocy 1700 W zostało wyposażone w trzy poziomy regulacji siły ssania oraz wyjmowany pojemnik na czystą wodę o pojemności 1,8 litra. Za to 11 metrowy zasięg pozwala na łatwy dostęp do wszystkich powierzchni. Odkurzacz firmy Thomas kosztuje 1200 zł.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Karcher SE 4001

Kolejny odkurzacz w naszym zestawieniu to urządzenie o mocy 1400 W, które zostało wyposażone w dwa pojemniki na czystą oraz brudną wodę - każdy o pojemności 4 litrów. Co ważne, sprzęt posiada funkcję Water Stop, która automatycznie wyłącza turbinę odkurzacza, gdy poziom wody brudnej osiągnie maksimum. Ponadto, sprzęt może pełnić funkcję odkurzacza na mokro/sucho - jednak należy pamiętać o tym, aby wyposażyć go w filtr kartridżowy. Niestety, SE 4001 nie posiada filtra Hepa, dlatego można mieć wątpliwości, co do jakości wydmuchiwanego z niego powietrza. Szczególnie wtedy, gdy zapomnieliśmy wylać wodę od poprzedniego użycia, a tam namnożyły się już bakterie. Oczywiście, za pomocą tego odkurzacza wyczyścimy dywan, tapicerkę oraz fotele samochodowe. Za sprzęt firmy Karcher będziemy musieli zapłacić 720 zł.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Hyundai VC 5750

Tym razem prezentujemy odkurzacz piorący producenta, który głównie kojarzy nam się z samochodami. Urządzenie o mocy 1500 W może być zarówno odkurzaczem workowym, jak i bezworkowym. W tym modelu pojemność zbiornika na wodę jest duża i wynosi 9 litrów, dzięki czemu wyczyścimy sporą powierzchnię. Warto również zaznaczyć, że w wyposażeniu znajdziemy wiele końcówek, które przydadzą się zarówno do pracy mokrej, jak i również suchej. Koszt tego odkurzacza to *490 zł. *

Cleanmaxx 12494

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Na koniec prezentujemy model Cleanmaxx 12494. Urządzenie o mocy 500 W zostało wyposażone w dwa pojemniki na wodę o pojemności 1,5 litra (wody czystej) oraz 1,6 litra (wody brudnej). Warto również zaznaczyć, że odkurzacz posiada zintegrowaną, obrotową turboszczotkę, dzięki której odświeżymy dywan aż do samej nasady włókien. Za Cleanmaxx 12494 zapłacimy 490 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)