Oczyszczacz powietrza AirFree P80 z systemem termodynamiczno-sterylizującym

Oczyszczacz powietrza AirFree P80 z systemem termodynamiczno-sterylizującym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

13.09.2012 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

AirFree P80 to niewielkie urządzenie, które usuwa do 99% zarodników pleśni, bakterii oraz mikroorganizmów zawartych w powietrzu. Może być przydatne przede wszystkim dla alergików.

Powietrze, którym oddychamy, niestety nie zawsze jest czyste. Krążą w nim toksyny i różne drobnoustroje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Zanieczyszczone nimi powietrze szczególnie daje się we znaki alergikom. Gdy mamy małe dzieci, problem z alergią lub po prostu chcemy mieć pewność, że oddychamy czystym powietrzem, możemy kupić oczyszczacz.

Jednym z nowszych na rynku urządzeń tego typu jest oczyszczacz firmy AirFree oznaczony symbolem P80. Jego zaletą jest wygląd - sprzęt jest niewielki i dosyć ładny. P80 jest przeznaczony do oczyszczenia powietrza w pomieszczeniach średniej wielkości (ok. 32 mkw.). Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu systemu termodynamiczno-sterylizującego (TTS) sprzęt usuwa 99% zarodników pleśni, bakterii oraz mikroorganizmów, które zawarte są w powietrzu. Urządzenie likwiduje także szkodliwe pierwiastki oraz biotoksyny i redukuje ilość ozonu.

Ciekawy jest sposób, w jaki AirFree P8. zabija drobnoustroje. Urządzenie wytwarza wewnątrz wysoką temperaturę - ok. 200 stopni Celsjusza - która spala mikroorganizmy i ich zarodniki oraz niszczy trujące gazy. Po procesie spalenia powietrze z powrotem wraca do pomieszczenia. Temperatura ta nie jest odczuwalna na zewnątrz urządzenia - nie nagrzewa się ani oczyszczacz, ani pomieszczenie, w którym się znajduje.

Oczyszczacz AirFree P80 odchudzi nasze kieszenie o ok. 1000 zł, ale pocieszające jest to, że nie trzeba wymieniać w nim żadnych wkładów, co podnosiłoby koszty eksploatacji. Urządzenie zużywa także niewiele energii elektrycznej - 4. W. Sprzęt może być stosowany 24 godziny na dobę, nie wydzielając przy tym żadnego hałasu. Na rynku dostępne są także mniej rozbudowane modele odświeżaczy AirFree, których ceny zaczynają się od 549,00 złotych.

Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)