NVIDIA Studio. Nadchodzi 17 laptopów dla fotografów i filmowców

NVIDIA Studio. Nadchodzi 17 laptopów dla fotografów i filmowców

NVIDIA Studio. Nadchodzi 17 laptopów dla fotografów i filmowców
Źródło zdjęć: © NVIDIA
27.05.2019 19:18

Komputery w rękach twórców mogą czynić cuda, ale trudno tworzyć, jeśli maszyna nie daje sobie rady. NVIDIA Studio gwarantuje, że nigdy do tego nie dojdzie.

Platforma NVIDIA Studio powstała z myślą o 40 milionach twórców cyfrowych treści. To połączenie kart graficznych NVIDIA RTX z autorskim oprogramowaniem NVIDIA Studio, zawierającym wyspecjalizowane komponenty i profesjonalne sterowniki Studio. Taki zestaw znajdziemy w 17 modelach laptopów różnych producentów.

NVIDIA Studio dla kreatywnych

Komputery z linii NVIDIA Studio to nie tylko mocne podzespoły i karty graficzne z najwyższej półki. Każdy z nich przeszedł serię rygorystycznych testów z uwzględnieniem najważniejszych w branży programów do obróbki zdjęć, montażu filmów, tworzenia grafiki, montażu dźwięku czy modelowania 3D i renderowania.

- NVIDIA Studio łączy w sobie karty graficzne RTX, umożliwiające śledzenie promieni w czasie rzeczywistym oraz przetwarzanie z użyciem sztucznej inteligencji i możliwość edytowania wideo o wysokiej rozdzielczości z oprogramowaniem klasy studyjnej, które przewyższa rosnące wymagania dzisiejszych twórców - powiedział Jason Paul, dyrektor generalny ds. oprogramowania i technologii GeForce w firmie NVIDIA. - Nowe laptopy RTX Studio to doskonałe narzędzie dla twórców, którzy potrzebują wydajności typowej dla komputera klasy desktop nawet wtedy, gdy są poza biurem.

Laptopy zostały wyposażone w nowe karty graficzne Quadro RTX 5000, 4000 i 3000 oraz GeForce RTX 2080, 2070 i 2060. Laptopy wyposażone w karty graficzne Quadro RTX 5000 mają 16 GB pamięci graficznej - to rekord wśród laptopów. Dzięki temu niestraszne im renderowanie, prca z ogromnymi modelami 3D czy programami CAD. Niektóre laptopy mają też ekrany 4K i system NVIDIA Max-Q, zapewniający moc i energooszczędność w smukłej obudowie.

Ile kosztują laptopy NVIDIA Studio?

Dostępny od dziś najnowszy sterownik NVIDIA Studio zapewnia doskonałe podstawy dla najnowszych wersji najpopularniejszych aplikacji dla twórców, takich jak Autodesk Maya 2019, Autodesk 3ds Max 2020, Blackmagic Design DaVinci Resolve 16 czy Daz3D Daz Studio.

Na trgach Computex w Tajpej zaprezentowanych zostało 17 laptopów z serii RTX Studio, spełniających standardy i opatrzonych nową naklejką. Laptopy RTX Studio będą dostępne od czerwca. Wyprodukują je najważniejsi producenci OEM, w tym Acer, ASUS, Dell, GIGABYTE, HP, MSI i Razer. Ceny tych komputerów będą zaczynać się od 1599 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)