NVIDIA 3DTV Play już dostępne - gry 3D na telewizorach 3D

NVIDIA 3DTV Play już dostępne - gry 3D na telewizorach 3D

NVIDIA 3DTV Play już dostępne - gry 3D na telewizorach 3D
Źródło zdjęć: © nvidia
21.10.2010 15:42

NVIDIA wprowadziła na rynek długo oczekiwane oprogramowanie 3DTV Play, które umożliwia podłączenie komputerów przenośnych i stacjonarnych obsługujących 3D Vision do telewizorów 3D.

Dzięki oprogramowaniu 3DTV Play, użytkownicy mogą podłączyć dowolny komputer wyposażony z procesor graficzny NVIDIA GeForce zgodny z technologią 3. Vision do telewizora 3D poprzez gniazdo HDMI 1.4, a następnie wyświetlać fotografie oraz filmy w stereoskopowym trójwymiarze, bądź grać w gry. W połączeniu z kompatybilnym oprogramowaniem odtwarzającym, użytkownicy oprogramowania 3DTV Play mogą oglądać filmy w formacie Blu-Ray 3D w pełnej rozdzielczości 1080p i w stereoskopowym trójwymiarze, w połączeniu z cyfrowym dźwiękiem przestrzennym. Oba sygnały są przesyłane przez gniazdo HDMI do kompatybilnego odbiornika sygnału audio i wideo.
Oprogramowanie 3DTV Play jest dołączane do nowej, zaprezentowanej dzisiaj rodziny laptopów XPS marki Dell, wyposażonych w procesory graficzne GeForce 400. i technologię konserwacji baterii NVIDIA Optimus.

Oprogramowanie 3DTV Play można pobrać już dziś, na trzy sposoby:

• Jako bezpłatna aktualizacja dla komputerów z zestawami NVIDIA 3. Vision – oprogramowanie 3DTV Play można pobrać w formie bezpłatnej aktualizacji dla zestawów 3D Vision, jako część najnowszych sterowników GeForce w wersji 260 i sterowników dla mobilnych procesorów graficznych Verde w wersji 260. Najnowsze sterowniki można pobrać ze strony http://www.nvidia.com/drivers.

• Jako część zestawu komputerowego z 3DTV Play –. Oprogramowanie 3DTV jest dołączane do gotowych zestawów komputerów stacjonarnych i przenośnych. Obecnie są to m.in. wybrane modele komputerów przenośnych XPS marki Dell oraz komputerów kina domowego (HTPC) firm ASRock i Zotac. Oprogramowanie 3DTV Play będzie również dołączone do szeregu nowych zestawów komputerowych, które zostaną zaprezentowane w najbliższych miesiącach.

• Jako produkt dostępny w sprzedaży od listopada 201. r. – Sprzedaż oprogramowania 3DTV Play zostanie rozpoczęta w przyszłym miesiącu na stronie NVIDIA.com. Produkt będzie stanowić modernizację dla istniejących komputerów wyposażonych w procesor graficzny NVIDIA i system operacyjny Microsoft Windows 7.

Oprogramowanie 3DTV Play pracuje pod kontrolą systemów operacyjnych Microsoft Windows Vista i Windows 7 i obsługuje standard HDMI 1.4 stosowany w telewizorach 3D, oraz kompatybilne okulary 3. wszystkich popularnych producentów. W połączeniu z kompatybilnym oprogramowaniem odtwarzającym oraz sprzętem A/V, użytkownicy procesorów graficznych GeForce mogą odtwarzać 24-bitowy, wielokanałowy dźwięk o częstotliwości 192 KHz lub korzystać z bezstratnego strumieniowania DTS-HD Master Audio i Dolby TrueHD.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)